Slavné finančnické noviny jen pár hodin před volbami zaútočily na izraelského premiéra. Trump s Orbánem jsou prý velmi nepěkní kamarádi

09.04.2019 11:03

V Izraeli se dnes konají volby. A je to znát například i na komentářích, které se objevují v médiích. Například Gideon Rachman pro Financial Times rozebral, proč každý nový autoritář směřuje s nadšením do Izraele.

Slavné finančnické noviny jen pár hodin před volbami zaútočily na izraelského premiéra. Trump s Orbánem jsou prý velmi nepěkní kamarádi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Izraele

Rachman mimo jiné zmiňuje, že současný premiér Benjamin Netanjahu je těsně před parlamentními volbami ve zvláštní situaci. Doma oslaben, navenek velmi silný. „Doma mraky, ale v zahraničí jasno. Izrael má prospěch z nové generace populistů-autoritářů, od USA po Indii, od Budapešti po Brazílii. Ti všichni očividně židovský stát obdivují. Změna v politice najednou vytvořila prostor pro zemi, která se obávala izolace a obchodních bojkotů,“ píše se v komentáři.

Původní text ZDE

Podle Rachmanových slov došlo ke změně po zvolení Donalda Trumpa, kdy americký prezident například přesunul ambasádu do Jeruzalému, vypověděl íránskou jadernou dohodu či se postaral o uznání izraelské suverenity nad Golanskými výšinami. Nově má také Izrael spojence v brazilském prezidentovi Bolsonarovi. A hovoří se i o společné řeči s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus st.: Majdan na Václavském náměstí! Nelze mlčet. Děsí mě to

10:55 Klaus st.: Majdan na Václavském náměstí! Nelze mlčet. Děsí mě to

Jako „pokus o pražský majdan“ nazval někdejší prezident Václav Klaus demonstrace na Václavském náměs…