Slavné noviny liberálních levičáků vychválily pražské Holešovice. Je to prý „pulzující místo“

10.02.2020 23:20 | Zprávy

Britský deník The Guardian, známý svou výraznou liberálně-levicovou orientací, se rozhodl ocenit deset nejzajímavějších čtvrtí napříč Evropou. A do žebříčku „coolest neighbourhoods“ zařadil na sedmé místo i pražské Holešovice. Na čtvrti pod vedením starosty, pražského zastupitele a poslance Jana Čižinského (Praha sobě) se deníku líbí proměna čtvrti v pulzující místo. Díky kreativním a mladým podnikatelům se zde máme v této „pulzující čtvrti plné galerií, designových obchůdků a barů“ dočkat spousty „kulturních zážitků“. A skvělé má být podle redaktorů i to, že v Holešovicích můžeme nakoupit i unisexové kabáty.

Slavné noviny liberálních levičáků vychválily pražské Holešovice. Je to prý „pulzující místo“
Foto: archiv starosty
Popisek: Mgr. Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ)

Deník The Guardian vyzdvihl, že Holešovice za poslední dekádu prošly proměnou z mrtvého a šedivého místa v „pulzující čtvrť plnou galerií, designových obchůdků a barů“. A poukázal, že to je zásluha mladých podnikatelů a kreativních lidí, kteří využili prázdných prostor a nízkých cen nájmů. Nyní se tak návštěvníci čtvrti mají dočkat spousty „kulturních zážitků“, a to i přesto, že se tato část Prahy na pohlednicích nevyjímá tak jako malebné historické stavby Malé Strany a Starého Města.

Deník vybízí k návštěvě Národního technického muzea, Veletržního paláce, kde sídlí část Národní galerie, nebo Centra současného umění DOX. Příznivcům divadla a filmu zase doporučuje návštěvu kulturního centra La Fabrika, kina Bio Oko či prostoru Jatka 78 v areálu Pražské tržnice.

Těm, kdo by hledali chvíli klidu uprostřed zeleně, radí zajít do parku Stromovka nebo do Letenských sadů, které skýtají krásné pohledy na zbytek Prahy a v létě i množství zahrádek, kde se zájemci mohou osvěžit pivem. Zkrátka ovšem nepřijdou ani milovníci kávy, kteří mohou podle deníku zkusit třeba podnik Café Letka s oprýskanými zdmi a velkými okny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: rak

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Dostupné bydlení

Když je pro vás takovou prioritou, proč jste to víc neřešili už teď? Nebo podle vás jste udělali maximum a to, že není bydlení nebo je pro většinu lidí nedostupné je výsledek? Já už mám dojem, že vy politici o dostupném bydlení jen mluvíte a problém narůstá!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Co čeká nás?“ Vidlák vidí vlnu nenávisti. Vraždě Kirka se smějí i Češi

16:39 „Co čeká nás?“ Vidlák vidí vlnu nenávisti. Vraždě Kirka se smějí i Češi

Atentát na amerického konzervativního aktivistu Charlieho Kirka otřásl celý světem. Množí se ale pří…