Slavný muzikant podpořil romská paterčata. Dopadl zle

30.01.2017 6:30

Když se houslista Pavel Šporcl rozhodl podporovat romská paterčata, rozhodně nečekal nenávistné reakce. Více prozradil Daniele Drtinové v DVtv.cz.

Slavný muzikant podpořil romská paterčata. Dopadl zle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vyznamenaný Pavel Šporcl

"Národní hrdost je něco, co českému národu dlouhodobě chybí a přitom je to jedna z nejdůležitějších vlastností. Když není národ sebevědomý, tak se různě ohýbá, svá záda před různými mocnostmi a vlivy," poznamenal úvodem rozhovoru Šporcl, který před nedávnem svou produkcí podpořil českou hymnu.

"Před čtyřmi měsíci jsme ohýbali záda, rozhodně to nebylo nutné. Přesto si myslím, že kdybychom měli národní hrdost, nečinili bychom tak," dal následně za příklad Izrael. Ve svých slovech zřejmě narážel na podepsání prohlášení vůči Číně, kdy čtyři ústavní činitelé se tak snažili "omluvit" za přijetí tibetského vůdce dalajlámy ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL).

Video najdete ZDE.

"Celý svět je v ohrožení. Ale moje národní hrdost není založena na nacionalismu. Když budete nesnášet všechny lidi kolem sebe, tak asi nejste dobrý člověk. My musíme být hrdi natolik, že se musíme světlu otevřít," podotkl Šporcl. 

Houslista podpořil závěrem roku romskou rodinu paterčat, původně nechtěl, aby se o tom vědělo. Bulvár to však odhalil. "Podporouji mnoho neziskových organizací. Jedno z mých kréd je pomoct, kde se dá, neb nikdy člověk neví, kdy bude potřebovat pomoc nazpět," uvedl. A zmínil, že jej překvapily nenávistné reakce, kterých se kvůli tomuto kroku dočkal.

"Překvapily. S těmi paterčaty se to táhne od začátku. I pro mě je to nepochopitelné. Měli bychom být pyšni na to, že máme paterčata. Když jsem pak četl, že jim lidi závidí, že někdo druhý dal kočárek, přišlo mi to nepochopitelné," sdělil. Za to, že rodinu podpořil, se nestydí.

"Je to samozřejmě závist... Lidi v diskuzích spoustu věcí neví a nemají vědět. V té romské otázce se opravdu pouze paušalizuje. A je to velká škoda. Já například spolupracuji s cikánskou kapelou - a jsou to profesionálové. Paušalizování je špatné a lidé by měli být přející a soustředit se sami na sebe. Třeba aby nedělali ty samé chyby, o nichž si myslí, že je dělají ti ostatní," řekl závěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

7:32 StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

Může za vyřazení Nory Fridrichové ze StarDance špatný výkon, nebo spiknutí fanoušků Ortelu? Moderáto…