Šlechtová v rádiu prozradila dobrou zprávu pro ČR a špatnou pro pražský magistrát

02.01.2015 18:18

Česká republika v loňském roce nedokázala vyčerpat z evropských fondů dotace ve výši devíti miliard korun. V pátečním vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu to uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (nominována za ANO). Šlechtová přitom ještě loni na podzim na Žofínském fóru předpokládala, že nevyčerpaná částka dosáhne výše 19 až 23 miliard korun.

Šlechtová v rádiu prozradila dobrou zprávu pro ČR a špatnou pro pražský magistrát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

Částka, kterou se z evropských fondů nepodařilo naší zemi vyčerpat v roce 2013, dosáhla dvanácti miliard korun, připomenula ministryně.

V pořadu se diskutovalo také o problematice nových Pražských stavebních předpisů, jejichž platnost se Ministerstvo pro místní rozvoj rozhodlo pozastavit. K tomu dojde v den, kdy pražský magistrát převezme dopis, kterým Ministerstvo pro místní rozvoj tyto předpisy pozastaví. K odeslání tohoto dopisu by podle Šlechtové mohlo dojít koncem ledna.

Proč nereagoval pražský magistrát, když o našich připomínkách věděl rok?

Na otázku, zda stanovisko ministerstva nenahrává billboardové lobby, Šlechtová odpověděla podivením se nad tím, proč tedy nereagoval pražský magistrát, který od ministerstva věděl rok, jaké má k novým Pražským stavebním předpisům připomínky.

„Proč Rada hlavního města Prahy nenavrhla zpoždění účinnosti (nových stavebních předpisů) s tím, že se měly zohlednit naše připomínky?“ položila si Šlechtová otázku. Podle ní by trvalo tři měsíce, než by byly Pražské stavební předpisy znotifikované.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

19:23 Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

Tradičně jako každý týden i první neděli po volebním víkendu předseda vlády Andrej Babiš přivítal sv…