Slonková i dnes Babiše nepotěší: Prý má problémy s bankami

15.06.2021 11:44

Premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho firmy dočasně odložené ve svěřeneckém fondu mají na obzoru další problém. Ani mamutí holding jako Agrofert se neobejde bez půjček od bank. A pro bankéře začíná být firma spojená s trestně stíhaným předsedou vlády rizikovým klientem.

Slonková i dnes Babiše nepotěší: Prý má problémy s bankami
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V kauze Čapí hnízdo jde o podezření z účelového čerpání dotace určené výhradně pro malé a středně velké podnikatele

Sabina Slonková na serveru Neovlivní.cz upozornila, že stávajícího předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) nakonec v kauze firmy Čapí hnízdo potopili bankéři firmy HSBC, kteří vyšetřovatelům sdělili, že byli informováni o tom, že je firma Čapí hnízdo propojena s Andrejem Babišem i když oficiálně stojí mimo holding Agrofert. Mimo Agrofert mohla čerpat evropské dotace určené pro malé a střední firmy.

Teď se zdá, že Agrofert dočasně odložený ve svěřeneckém fondu premiéra Babiše, musí řešit další problém. Podle serveru Neovlivní.cz už mu banky nepůjčují tak ochotně jako dřív. V tuto chvíli má holding jako celek napůjčováno asi 40 miliard, ale další peníze už možná nezíská tak snadno.

„Vyšetřování ze strany Evropské komise i samotné trestní stíhání Andreje Babiše představuje pro úvěrující banky samozřejmě problém. Holding musí být podle všech interních směrnic bank už v tuto chvíli hodnocen jako rizikový klient. A tak by k němu měly banky přistupovat,” říká senátor a auditor Lukáš Wagenknecht, který se roky věnuje problematice dotací.

Babiš na Wagenknechta opakovaně zaútočil a prohlásil, že tento senátor poškozuje zájmy České republiky, když poukazuje na premiérův střet zájmů při čerpání evropských dotací Agrofertem.

Agrofert už sáhl k půjčkám od asijských bank. Necelou miliardu si půjčil např. od Bank of China.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

23:33 Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

„Je zjevné, že pan premiér bude brzo potřebovat soudce,“ pronesl poslanec a zpravodaj k závěrům vyše…