Šlouf: Zeman se mnou nemluví. SPOZ řídí Mynář

24. 9. 2013 6:52

Lobbista Miroslav Šlouf v rozhovoru pro deník Právo popsal, co se děje ve SPOZ. Zdůraznil, že ze strany vystoupí a dokonce ji odmítá volit, navzdory tomu, že je jejím spoluzakladatelem. Dá prý hlas ČSSD. Možná v Ústeckém kraji zakroužkuje Marii Benešovou nebo lídra kandidátky Jaroslava Foldynu. Své řekl i k prezidentovi. Miloš Zeman by se prý bez Šloufa nedostal k zahraničním politikům formátu Tonyho Blaira.

Šlouf: Zeman se mnou nemluví. SPOZ řídí Mynář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Šlouf

„Pan Nejedlý (první místopředseda SPOZ) a pan Mynář (kancléř prezidenta Zemana) vedou válku s více kraji. Mynář řídí předsednictvo strany. Z jaké pozice? On je předseda zlínského krajského výboru. Nic víc, nic míň. Jak to, že řídí předsednictvo, on, který je dvacátý v pořadí? Já s Mynářem ani Nejedlým nekomunikuji,“ zdůrazňuje Šlouf.

Kvůli této situaci ve straně ji odmítá volit. Co se týče jiných stran, v Praze nehodlá volit nikoho, ale jinak je připraven dát hlas ČSSD. Má rád např. ministryni spravedlnosti v demisi Marii Benešovou kandidující v Ústeckém kraji nebo lídra tamní kandidátky Jaroslava Foldynu. "Doufám, že jsem jim teď neudělil polibek smrti," říká.

K volbě SPOZ Šloufa zřejmě nepřesvědčí ani osobnost prezidenta Zemana, který jí hodlá odevzdat svůj hlas. Prezident s ním prý od zvolení prezidentem v březnu nemluví a on se ho po dvaceti letech kamarádství nehodlá doprošovat. Přitom by se prý Zeman bez jeho pomoci nedostal k takovým politikům, jako byl Tony Blair.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strašné! běduje zpěvák-příznivec TOP 09: Může za to Ortel. Došlo i ke zrušení koncertu

10:21 Strašné! běduje zpěvák-příznivec TOP 09: Může za to Ortel. Došlo i ke zrušení koncertu

Zpěvák a podporovatel TOP 09 Adam Mišík se v interview Deep talks sešel s publicistou Petrem Ludwige…