Šlouf: Zeman se mnou nemluví. SPOZ řídí Mynář

24.09.2013 6:52

Lobbista Miroslav Šlouf v rozhovoru pro deník Právo popsal, co se děje ve SPOZ. Zdůraznil, že ze strany vystoupí a dokonce ji odmítá volit, navzdory tomu, že je jejím spoluzakladatelem. Dá prý hlas ČSSD. Možná v Ústeckém kraji zakroužkuje Marii Benešovou nebo lídra kandidátky Jaroslava Foldynu. Své řekl i k prezidentovi. Miloš Zeman by se prý bez Šloufa nedostal k zahraničním politikům formátu Tonyho Blaira.

Šlouf: Zeman se mnou nemluví. SPOZ řídí Mynář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Šlouf
reklama

„Pan Nejedlý (první místopředseda SPOZ) a pan Mynář (kancléř prezidenta Zemana) vedou válku s více kraji. Mynář řídí předsednictvo strany. Z jaké pozice? On je předseda zlínského krajského výboru. Nic víc, nic míň. Jak to, že řídí předsednictvo, on, který je dvacátý v pořadí? Já s Mynářem ani Nejedlým nekomunikuji,“ zdůrazňuje Šlouf.

Kvůli této situaci ve straně ji odmítá volit. Co se týče jiných stran, v Praze nehodlá volit nikoho, ale jinak je připraven dát hlas ČSSD. Má rád např. ministryni spravedlnosti v demisi Marii Benešovou kandidující v Ústeckém kraji nebo lídra tamní kandidátky Jaroslava Foldynu. "Doufám, že jsem jim teď neudělil polibek smrti," říká.

K volbě SPOZ Šloufa zřejmě nepřesvědčí ani osobnost prezidenta Zemana, který jí hodlá odevzdat svůj hlas. Prezident s ním prý od zvolení prezidentem v březnu nemluví a on se ho po dvaceti letech kamarádství nehodlá doprošovat. Přitom by se prý Zeman bez jeho pomoci nedostal k takovým politikům, jako byl Tony Blair.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…