Šlouf dál zatápí SPOZ. Takto si klade podmínky

17.09.2013 14:20

Když vedení Strany práv občanů - zemanovci vrátí pražské kandidátce původní podobu, kde byl Miroslav Šlouf jedničkou, lobbista z ní odstoupí. Pokud se tak nestane, mají pražští zemanovci připraveny další kroky, které zatím nechtějí zveřejňovat. Na soud se ale obracet nechtějí. Šlouf to dnes řekl ČTK. Kandidátní listiny musí být odevzdány do dnešních 16:00.

Šlouf dál zatápí SPOZ. Takto si klade podmínky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Šlouf
reklama

Na výzvě předsednictvu strany se podle slov Šloufa shodla na pondělním setkání většina kandidátů zvolených minulý týden na krajské konferenci. Nyní budou čekat na reakci vedení zemanovců. Výzvu jim prý předali dnes v 10:00.

Pražská organizace SPOZ ve středu překvapivě schválila do pozice lídra v Praze Šloufa, který je kontroverzní postavou české politiky. Proti se ale následně postavilo vedení strany a na čtvrtečním jednání předsednictva pražskou kandidátní listinu změnilo. Šloufa z čela vyškrtlo a místo něj dosadilo ministra dopravy v demisi Zdeňka Žáka.

Podle Šloufa tak byly porušeny tři body stanov. Předsednictvo podle něj musí kandidátky buď schválit, nebo odmítnout, ale nemůže měnit pořadí kandidátů. Všechny personální volby prý musí být tajné, což se údajně nestalo. Na jednání předsednictva k personálním otázkám také prý musí být pozváni lidé, kterých se hlasování osobně dotýká, dodal.

Šlouf ČTK řekl, že nemá žádnou oficiální informaci, jak v současné době pražská kandidátní listina vypadá. Z médií se prý dozvěděl, že z ní byl vyškrtnut z druhé pozice také Vladimír Hönig.

Jaké konkrétní kroky pražští zemanovci zvolí, když nebude jejich požadavku vyhověno, nechtěl Šlouf říct. Pražská organizace strany se tak prý dohodla na pondělním neformálním setkání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

22:25 Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

Český houslový virtuoz Pavel Šporcl byl hostem v pořadu Interview na ČT24, kde komentoval aktuální s…