Šlouf mluví o bojích ve SPOZ: Nechci nikomu vyhrožovat, ale může přijít třeba...

13.09.2013 7:17

V čele pražské kandidátky Strany práv občanů - zemanovci se ocitl kontroverzní Miroslav Šlouf. Tentýž den večer už byl zase sesazen. Nyní je situace taková, že ani on sám neví, zda kandidovat bude, nebo nikoli. V rozhovoru pro MF Dnes ale říká o SPOZ a některých jejích představitelích zajímavé věci. A také už ví, co bude dělat, pokud se na kandidátku nevrátí.

Šlouf mluví o bojích ve SPOZ: Nechci nikomu vyhrožovat, ale může přijít třeba...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Šlouf

Anketa

Kterou stranu budete volit? Ptali jsme se mezi 11.-15. zářím, hlasování skončilo

10%
35%
4%
3%
3%
1%
hlasovalo: 59872 lidí

Lobbista Miroslav Šlouf prý ohledně své případné kandidatury za SPOZ s jejím čestným předsedou prezidentem Milošem Zemanem nemluvil. Ten se ostatně o jeho osobě poslední dobou příliš pozitivně nevyjadřuje. "Nejnebezpečnější ve vztazích mezi lidmi je pomluva. Nedá se vyvrátit," konstatuje Šlouf a více to nekomentuje.

Ke kandidatuře jej prý přesvědčili delegáti pražské organizace SPOZ. Vedení strany mělo představit návrh na lídra do voleb, kterým měl být ministr Zdeněk Žák, což se ale nestalo. Druhý kandidát, o kterém prý strana přemýšlela, byl František Ringo Čech, který ale odmítl. "A pak přišli delegáti za mnou, že chtějí, abych kandidoval. Přiměřenou dobu jsem se bránil, až se delegáti naštvali a málem jsem byl inzultován," říká se smíchem Šlouf. Na nabídku nakonec kývl.

Vše kolem Miroslava Šloufa ZDE.

Boj o moc, vliv a peníze

Do dění ve straně Šlouf měsíce nezasahoval. Očekával prý, že jej Miloš Zeman bude potřebovat na Hradě a nechtěl situaci komplikovat tím, že bude vázán stranickou funkcí. K tomu ale nakonec nedošlo, zvítězil prý boj o moc. "Když vás někdo někde nechce, začne vás pomlouvat," říká Šlouf.

Ačkoli sám nikoho nejmenuje, nepopírá, že má na mysli lídry SPOZ a nejbližší spolupracovníky Zemana Vratislava Mynáře a Martina Nejedlého. "Realita je taková. Boj o vliv, o moc a o peníze je tím nejlítějším bojem v historii lidstva," konstatuje. Za nešťastný označuje způsob rozhodování před volbami, jestli bude Mynář dělat poslance, nebo kancléře.

Šlouf se nepovažuje za kontroverzní osobu jen proto, že je nazýván lobbistou. "Dříve člověk, který řídil nějakou firmu či instituci, byl automaticky lobbistou, aniž by se tomu tak říkalo. Musel bojovat za svou firmu a své zájmy. Ze slova lobbista udělal sprosté slovo pan prezident Havel. Pokud má člověk leccos zařídit, musí znát lidi, struktury, musí umět vysvětlit problém. V tomto směru se k profesi lobbisty hlásím," říká v rozhovoru pro MF Dnes.

Šlouf: Já jsem prověřený dobře

Své klienty ale Šlouf prozradit nehodlá. "To je obchodní tajemství," říká. "Ale když jsme před pěti lety tady v mém domě zakládali Přátele Miloše Zemana, tak jsem dostal informaci od banky, že mi masivně zkoumaly účty - Ministerstvo financí, berňák i policie. Prověřovaly si třeba, jak platím svůj dům. Já jsem prověřený opravdu dobře," odvrací lobbista pochybnosti o svých obchodech.

Pokud bude Šlouf z kandidátky vedením definitivně vyřazen, je připraven bojovat. "Nemám rád sílu, budu se bránit. S kolegy bychom se poradili, co dál. Je možné, že by se třeba rozpadla celá pražská kandidátka SPOZ. Nebo že by přišla revoluce. Ale nechci nikomu vyhrožovat," uzavřel rozhovor Miroslav Šlouf.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sprosté slovo ujelo... Když politička ODS psala o občanech, kteří podepsali tuto petici

9:07 Sprosté slovo ujelo... Když politička ODS psala o občanech, kteří podepsali tuto petici

Advokátka a kandidátka ODS do Evropského parlamentu Eva Decroix se na svém facebookovém profilu vyjá…