Slovensko je krásná země, ale zkurvený stát, řekl na kameru Radim Jančura. Kvůli tomu, co udělal Fico

15.06.2015 9:33 | Zprávy
autor: luš

Zakladatel dopravních společností RegioJet a Student Agency Radim Jančura se v rozhovoru pro HNtelevizi ostře obul do slovenské vlády a premiéra Roberta Fica, která prý svojí politikou poškozuje obchodní zájmy českého soukromého dopravce. „Slovensko je krásná země, ale zkurvený stát,“ zlobí se Jančura.

Slovensko je krásná země, ale zkurvený stát, řekl na kameru Radim Jančura. Kvůli tomu, co udělal Fico
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Jančura, majitel Student Agency

Jančura považuje vládní stranu SMER – sociálna demokracia premiéra Roberta Fica za de facto komunistickou, neboť prý její kořeny sahají až ke komunistické straně. „Ti lidé jsou víceméně stejní,“ soudí podnikatel a přidává, že strana se navíc chová dosti populisticky, což prý ohrožuje Slovensko, neboť SMER drží většinu v parlamentu a řídí stát. Populismus označuje Jančura za prachsprosté lhaní.

Slovenská vláda, a nejenom ona, prý navíc poškozuje obchodní zájmy českého dopravce. Jančura uvádí, že jeho firma požádala o licenci na provoz autobusové dopravy mezi Bratislavou, Nitrou a Banskou Bystricou. A nedostala ho, přestože prý nikomu nekonkurovala. „Ti lidé porušili zákon, když mi licenci nevydali. Vysmáli se mi do tváře,“ nelíbí se Jančurovi.

Spor mezi kraji a českým dopravcem nakonec vyřešilo slovenské ministerstvo dopravy, které rozhodlo ve prospěch dopravce, když uznalo, že vedení dotčených krajů pochybilo. Jančura vzniklou situaci přisuzuje vysoké míře klientelismu, která prý na Slovensku panuje. V Česku je dle něj toto slovo takřka neznámé.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…