Slovensko si nikdy na základě diktátu na své území nenaveze žádné migranty, ujistil Fico

14.02.2016 20:40 | Zprávy
autor: vam, čtk

Slovensko si nikdy na základě diktátu nenaveze na své území žádné migranty. V diskusním pořadu televizní stanice TA3 to dnes uvedl předseda slovenské vlády Robert Fico. Reagoval tak na údajný diplomatický protest Německa v souvislosti s pondělním mimořádným summitem zemí visegrádské skupiny (V4) s Makedonií a Bulharskem v Praze, na kterém budou státníci jednat i o posílení ochrany hranic mezi Bulharskem, Makedonií a Řeckem.

Slovensko si nikdy na základě diktátu na své území nenaveze žádné migranty, ujistil Fico
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

Německo je nervózní

„Nepotřebujeme ghetta s jiným náboženstvím a kulturou. Tito lidé se neumí normálně integrovat a budou potom dělat problémy, jako v Německu a v Bruselu,“ prohlásil slovenský premiér podle agentury TASR. Za demarší, tedy diplomatickým zákrokem Berlína, o němž Fico hovořil, vidí nervozitu Německa.

Zaorálek nevnímá dotazy německého diplomata jako stížnosti

Německo si prý kvůli pondělnímu summitu stěžovalo na slovenském ministerstvu zahraničí. Podobně se i německý velvyslanec v ČR obrátil na státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzu s dotazy ohledně cílů a obsahu pondělního jednání. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek však nevnímá dotazy Německa na pondělní jednání V4 o běžencích jako stížnosti, ale jako vysvětlování nejasností a hledání společného přístupu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…