Slovensko si nikdy na základě diktátu na své území nenaveze žádné migranty, ujistil Fico

14.02.2016 20:40 | Zprávy

Slovensko si nikdy na základě diktátu nenaveze na své území žádné migranty. V diskusním pořadu televizní stanice TA3 to dnes uvedl předseda slovenské vlády Robert Fico. Reagoval tak na údajný diplomatický protest Německa v souvislosti s pondělním mimořádným summitem zemí visegrádské skupiny (V4) s Makedonií a Bulharskem v Praze, na kterém budou státníci jednat i o posílení ochrany hranic mezi Bulharskem, Makedonií a Řeckem.

Slovensko si nikdy na základě diktátu na své území nenaveze žádné migranty, ujistil Fico
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

Německo je nervózní

„Nepotřebujeme ghetta s jiným náboženstvím a kulturou. Tito lidé se neumí normálně integrovat a budou potom dělat problémy, jako v Německu a v Bruselu,“ prohlásil slovenský premiér podle agentury TASR. Za demarší, tedy diplomatickým zákrokem Berlína, o němž Fico hovořil, vidí nervozitu Německa.

Zaorálek nevnímá dotazy německého diplomata jako stížnosti

Německo si prý kvůli pondělnímu summitu stěžovalo na slovenském ministerstvu zahraničí. Podobně se i německý velvyslanec v ČR obrátil na státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzu s dotazy ohledně cílů a obsahu pondělního jednání. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek však nevnímá dotazy Německa na pondělní jednání V4 o běžencích jako stížnosti, ale jako vysvětlování nejasností a hledání společného přístupu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Ing. Karolína Kubisková byl položen dotaz

Nebezpečné látky

Dobrý den, nemyslíte, že by tu nebezpečné látky nevznikaly nebo aspoň nebyli tak vyhledávané, kdyby se legalizoval třeba prodej marihuany, jak navrhují Piráti? Podle mě není marihuana horší než třeba alkohol, a legalizace je cesta, jak trh pak do značné míry regulovat a hlídat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výhrůžka Pavlovi a drsné výlevy provázejí jmenování Babišovy vlády

9:40 Výhrůžka Pavlovi a drsné výlevy provázejí jmenování Babišovy vlády

Dnes byla jmenována vláda Andreje Babiše, čímž se uzavírá vládnutí Petra Fialy. Prezident Pavel při …