Slovensko si připomene výročí vojenské invaze z roku 1968

21.08.2018 6:25

Výročí vojenské invaze zemí Varšavské smlouvy do Československa v srpnu roku 1968 si dnes Slovensko připomene sérii vzpomínkových a společenských akcí. U příležitosti 50. výročí zahájení okupace někdejšího společného státu Čechů a Slováků vystoupí v televizi s projevem slovenský prezident Andrej Kiska, píše ČTK.

Slovensko si připomene výročí vojenské invaze z roku 1968
Foto: H. Posuchová
Popisek: 21. srpna 1968 v Liberci

Dopoledne se v centru slovenské metropole uskuteční tradiční vzpomínka na oběti okupace, která se každoročně koná u pamětní desky připomínající tři zastřelené na začátku invaze. Odpoledne bude na prostranství u prezidentského paláce otevřena výstava dobových fotografií.

Na některých akcích přislíbili svou účast i vedoucí slovenští politici. Prezident Kiska večer vystoupí v televizním projevu, který odvysílá hlavní kanál veřejnoprávního Rozhlasu a televize Slovenska, jakož i zpravodajský kanál České televize ČT24.

U příležitosti kulatého výročí vojenské invaze bude na Slovensku uvedena poštovní známka, zájemci si také mohou zakoupit pamětní minci či suvenýr v podobě bankovky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…