Slovensko si připomene výročí vojenské invaze z roku 1968

21.08.2018 6:25

Výročí vojenské invaze zemí Varšavské smlouvy do Československa v srpnu roku 1968 si dnes Slovensko připomene sérii vzpomínkových a společenských akcí. U příležitosti 50. výročí zahájení okupace někdejšího společného státu Čechů a Slováků vystoupí v televizi s projevem slovenský prezident Andrej Kiska, píše ČTK.

Slovensko si připomene výročí vojenské invaze z roku 1968
Foto: H. Posuchová
Popisek: 21. srpna 1968 v Liberci
reklama

Dopoledne se v centru slovenské metropole uskuteční tradiční vzpomínka na oběti okupace, která se každoročně koná u pamětní desky připomínající tři zastřelené na začátku invaze. Odpoledne bude na prostranství u prezidentského paláce otevřena výstava dobových fotografií.

Na některých akcích přislíbili svou účast i vedoucí slovenští politici. Prezident Kiska večer vystoupí v televizním projevu, který odvysílá hlavní kanál veřejnoprávního Rozhlasu a televize Slovenska, jakož i zpravodajský kanál České televize ČT24.

U příležitosti kulatého výročí vojenské invaze bude na Slovensku uvedena poštovní známka, zájemci si také mohou zakoupit pamětní minci či suvenýr v podobě bankovky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…