Slovenský poslanec je pyšný na svůj národ: Váleční štváči tu k mávání vlajkami USA neseženou víc než sto lidí

10.04.2015 9:33

Většina Slováků se prý vzpírá válečným štváčům a odmítá v Rusku vidět svého nepřítele. Tak alespoň situaci popisuje slovenský poslanec a člen vládnoucí strany Smer Ľuboš Blaha. Ukazují to i demonstrace proti umístění základen NATO na Slovensku. Např. v Bratislavě protestovaly stovky lidí, proti nimž stála jen asi stovka příznivců USA, na což je Blaha pyšný.

Slovenský poslanec je pyšný na svůj národ: Váleční štváči tu k mávání vlajkami USA neseženou víc než sto lidí
Foto: lassalle.org.pl
Popisek: Ľuboš Blaha
reklama

Zákonodárce Národní rady Slovenské republiky Ľuboš Blaha si na sociální síti Facebook pochvaluje, jak se chová většina Slováků ve vztahu k Rusku a USA, když odmítá v Rusku vidět svého nepřítele. „Slovensko nepodporuje ani americký imperialismus, Slovensko chce mír... Ano, jsou chvíle, kdy jsem opravdu hrdý na Slovensko. Například, když váleční štváči nedokážou shromáždit více než sto lidí v této zemi, aby mávali americkými vlajkami,“ napsal poslanec vládního Smeru.

Jak poznamenává, převahu odpůrců NATO před fanoušky USA musela konstatovat i televize Markíza, jinak sympatizující s pravicí a stoupenci USA. Jak poslanec vysvětluje, když Markíza řekne, že odpůrci NATO měli čtyřnásobnou převahu, dá se čekat, že ve skutečnosti byla si tak osminásobná.

EU by se podle jeho názoru měla chovat sebevědomě a budovat vlastní zahraniční politiku vůči Ruské federaci bez ohledu na přání Spojených států. Je třeba tak postupovat i navzdory prohlášením slovenského prezidenta Andreje Kisky, který podle poslance patří do protiruského tábora. Problém je podle jeho názoru v tom, že tihle lidé považují za ruského trolla každého, kdo si dovolí vyslovit jiný než washingtonský názor. Pokud by bylo pravdou, že odlišné názory vyslovují ruští agenti, musí být na Slovensku miliony ruských agentů. Ale třeba slovenský prezident Kiska věří právě tomu, konstatuje poslanec.

„Toto není konflikt civilizací, ale konflikt s vojenskými štváči. Obhajobou míru a dialogu s Ruskem se nikdo neotáčí zády k Evropě, právě naopak,“ zdůrazňuje zákonodárce s tím, že v tomto postoji je třeba vytrvat. Neboť na straně odpůrců války jsou dobré argumenty a ne jen prázdné osočování, jak je tomu prý často na straně druhé.

Z Facebooku poslance Blahy:

Keď Markíza tvrdí, že dnes bolo na Hviezdoslavku odporcov amerického imperializmu štyrikrát viac než jeho priaznivcov (400 ku 100), tak predpokladám, že to bolo asi tak osemkrát viac... Každopádne, oboje vcelku dobre odráža postoje celého Slovenska: drvivá väčšina Slovákov nechce vojnu, nechce tu mať vojakov NATO, nechce provokovať Rusko, nechce vnímať Rusko ako nepriateľa; drvivá menšina fanaticky máva vlajkami USA, Ukrajiny, oslavuje NATO, nenávidí Rusko a každého, kto má iný názor, považuje za ruského "trolla" či agenta. To by na Slovensku muselo žiť milióny agentov, ale ktovie, Kiska, Havran či Šebej tomu možno veria..
Jasné, na oboch stranách nájdete aj extrémistov, polobláznov, hlupákov, tak ako všade, ale ľudí nemožno hádzať do jedného vreca, veď to práve robili fašisti... Nie je podstatné, kto iný má postoj ako je váš vlastný, priatelia - takto rozmýšľajú len malomeštiaci. Podstatné je udržať si svoj vlastný, mierový postoj a mať pevné hodnoty a mať lepšie argumenty - áno, toto všetko máme... Toto nie je konflikt civilizácií, ale konflikt s vojnovými štváčmi. Obhajobou mieru a dialógu s Ruskom sa nikto neotáča chrbtom Európe, práve naopak - ľudia chcú, aby sa Európa správala sebavedomo a nie ako mopslík Washingtonu. Som presvedčený, že Slovensko nechce (studenú) vojnu s Ruskom, Slovensko nepodporuje americký imperializmus, Slovensko chce mier... Áno, sú chvíle, kedy som na Slovensko naozaj hrdý. Napríklad vtedy, keď vojnoví štváči nedokážu v tejto krajine pozbierať viac než sto ľudí na to, aby mávali americkými vlajkami

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

18:01 Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

Generál v záloze Andor Šándor byl hostem pořadu na serveru Česká média, mj. k tématu hybridní války.…