Slovníček z Janouškových odpolechů: Carevna, Krysička, Křivá huba...

27.04.2014 8:09

Během týdne server Lidovky.cz postupně zveřejňoval přepisy odposlechů kmotra Romana Janouška. Záznamy jsou z jeho kanceláře v pražské Galerii Myšák a dostávají se na světlo v době, kdy ke spisu má už přístup širší okruh lidí. Server nyní upozorňuje na to, že odposlechy vydaly dlouhý seznam přízvisek politiků a lobbistů.

Slovníček z Janouškových odpolechů: Carevna, Krysička, Křivá huba...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová
reklama

Server Lidovky.cz uvádí přezdívky z odposlechů Janouška v kauze Nagyová v letech 2012 až 2013. Nynější manželce Petra Nečase se říkalo Carevna či Naděnka. „Já jsem byl za Carevnou," prohlašuje Roman Janoušek. Samotný expremiér měl přezdívku Houba. „Že na Houbu kašlou a že Naděnka si mu nedovolila ani zavolat,“ popisuje Janoušek.

Jan Karabec, bývalý náměstek na pražském vrchním zastupitelství, byl nazván Černou vdovou. Lobbista a podnikatel Ivo Rittig zase Ivoš či Sportovec a Spící. Bývalý ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek byl Kalda. Tak mu ovšem říkají jak novináři, tak kolegové. V kauze Nagyová měl své přízvisko i bývalý policejní prezident Martin Červíček. Tomu se říkalo Červ. „Červ má taky kandidáty a jejich jména mi neřekl,“ mínil Janoušek.

Lidovky.cz uvádí i další přezdívky z odposlechů v kauze Nagyové. Bývalý šéf Vojenského zpravodajství měl přízvisko Umělý pes, agenti Vojenského zpravodajství zase Krtečci. Mezi další přezdívky patří Aligátor (Martin Kuba, bývalý první místopředseda ODS), Křivá huba (Petr Tluchoř, bývalý poslanec ODS), Krysička (Marek Šnajdr, exposlanec ODS), Malý či Bodrý kamarád (Roman Boček, exnáměstek ministra zemědělství).

Přepisy odposlechů kmotra Janouška do médií nyní řeší Generální inspekce bezpečnostních sborů. Podezření údajně padá nejvíce na některého z advokátů zastupujících obviněné v této kauze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dezinformátor je ten, jehož názor se liší od pohledu ČT, říká publicista Podracký. Bojovníci s „nenávistí“ chtějí totalitu

18:13 Dezinformátor je ten, jehož názor se liší od pohledu ČT, říká publicista Podracký. Bojovníci s „nenávistí“ chtějí totalitu

Kdo chce určovat, co je dezinformace a nenávistný projev? „Jen totalitně myslící člověk. Samozřejmě …