Sluneční podnikavce je obtížné o legální lup připravit

09.09.2010 15:37 | Zprávy
autor: jih

Podpora obnovitelných zdrojů se stala zlodějnou, při níž nelze mluvit o ekologickém přínosu takové investice. Stát by měl zakročit a daňově elektroúžeh zastavit, píše Pavel Bárta na Virtually.cz.

Sluneční podnikavce je obtížné o legální lup připravit

Elektřinu, kterou dodávají obnovitelné zdroje, je možné vyrobit jinde a levněji. „O ekologickém přínosu takové investice může hovořit jen zelený ignorant nebo řecký účetní kreativec," rozhorluje se Pavel Bárta na serveru Virtually.cz. Podle něj je podpora obnovitelných zdrojů stejná zlodějna jako třeba nákup předražených vířivek pro armádu.

„V letech minulých tato zlodějna probíhala v takovém rozsahu, že její dopad na cílového osla, kterým je odběratel elektrické energie, nebyl příliš znatelný," poukazuje autor na to, že problém nastal, až když se díky vývoji solárních článků začala prosazovat fotovoltaika, jejíž podpora je nastavena na naprosto nesmyslné hodnoty.

Cena za úklid zastavěných polí bude malou cenou za velký omyl

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Supervelmoc

Myslíte, že dnes ještě existuje supervelmoc? Považujete za supervelmoc Rusko nebo Čínu? A kdo je podle vás nyní nejsilnějším hráčem na světě a proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdechovský napsal Orbánovi. Ruská ropa a peníze pro Ukrajinu

20:25 Zdechovský napsal Orbánovi. Ruská ropa a peníze pro Ukrajinu

Už od pondělí by opět mohla proudit ropa prostřednictvím potrubí Družba do Maďarska. Informoval o to…