Slušovického Čubu pozvali na Hrad. Nejspíš prý dostane medaili

22. 10. 2013 16:06

Podle informací serveru iHNed.cz obdržel bývalý předseda zemědělského družstva Slušovice František Čuba pozvánku na pondělní předávání státních vyznamenání. Čuba spolu s lékařem Pavlem Pafkem tak pravděpodobně dostane ocenění.

Slušovického Čubu pozvali na Hrad. Nejspíš prý dostane medaili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ing. František Čuba
reklama

Informaci potvrdilo pro deník Právo i několik dalších zdrojů. Současný radní Zlínského kraje František Čuba by měl v pondělí dostat státní vyznamenání za budování státu. Dříve působil jako předseda legendárního zemědělského družstva Slušovice, nyní je členem Strany práv občanů – zemanovci.

Jako o dalším možná oceněném se hovoří o exministrovi Miroslavu Grégrovi, který patří k zakladatelům Sdružení přátel Miloše Zemana.

Pro deník MF Dnes také potvrdil další ze zakladatelů sdružení Karel Srp, že obdržel pozvánku na Hrad. Že by měl být šéf Jazzové sekce, která se před rokem 1989 snažila prezentovat nezávislou kulturu, oceněn, ale nepotvrdil.

Mezi osobnostmi, které letos prezident Miloš Zeman ve státní svátek 28. října vyznamená, bude podle informací ČTK i renomovaný lékař Pavel Pafko. Patří k nejuznávanějším českým chirurgům a odborníkům na operace jícnu. Je emeritním přednostou III. chirurgické kliniky v Motole a "otcem" plicních transplantací v Česku. Proslavil se jako operatér exprezidenta Václava Havla. V prosinci 1996 mu vyoperoval zhoubný nádor v plíci a vedl ošetřující tým. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil." Další dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

4:44 „Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil." Další dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

ParlamentníListy.cz přinesly v neděli několik ukázek týkající se knihy novináře Radka Kedroně. Popis…