Čeští zákonodárci se přou o to, zda by mělo být v rámci nové podoby služebního zákona uznáno úředníkům i studium na moskevském institutu mezinárodních vztahů MGIMO. Zatímco ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) tvrdí, že je třeba posuzovat osudy a počínání jednotlivých absolventů individuálně a přihlédnout k tomu, že Česku věrně sloužili jak demokratickým levicovým, tak pravicovým vládám, jeho stranický kolega Jeroným Tejc to vidí jinak. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ve vyjádření pro Českou televizi uvedl, že odmítá uplatňovat princip kolektivní viny.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
vláda , služební zákon , MGIMO
autor: mp
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

4:46 Ceny tak nízké, že se Čech v Itálii začal modlit přímo v supermarketu
Dovolená v Itálii, to je moře, slunce a výborná káva. A také levné a kvalitní jídlo, jak nám potvrdi…
- 9:00 „Ještě větší nic.“ Trumpovo velké prohlášení o Rusku je pro smích
- 13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
- 15:00 Ruské ztráty? Analytik nastřílel díry. Vážné
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád