Změny směrnice schválily členské země EU a Evropský parlament (EP) v roce 2017. Deklarovaným cílem bylo zabránit teroristům ve vyzbrojování, či jim tuto činnost co nejvíce ztížit. Podle kritiků, kteří byli v Česku velmi hlasití a počítal se mezi ně například i tehdejší ministr vnitra Milan Chovanec, ale přísnější pravila hlavně omezují legální držitele střelných zbraní, trh s takovými zbraněmi a výrazně zasahují do vnitřní bezpečnosti státu.
Česko v žalobě tvrdí, že směrnice je diskriminační a obsahuje ustanovení, která nejsou natolik přesná a jasná, aby majitelům zbraní umožnila znát jejich práva a povinnosti. Praha míní, že opatření neměla být přijata s oficiálním cílem odstraňování překážek na vnitřním trhu, neboť její důvody byly jiné.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Také by mě ty vaše seznamy zajímaly
Můžete otevřeně sdělit, kolik tato vláda vyvezla techniky na Ukrajinu? Jestli vás dobře chápu, tak na rozdíl od nás lidí máte k dispozici nějaký seznam. Zveřejníte ho? A dá se vyčíslit celková pomoc Ukrajině - nejen kterou jsme vyvezli, ale i ta, kterou jim poskytujeme tady?
Další články z rubriky

4:44 V Děčíně tlačili do dětí transgender. A přišlo se na to. Je zle
Mají mít města a rodiče právo kontrolovat, co se učí ve školách? Tuto otázku budou řešit v Děčíně, k…
- 22:06 „Je to mnohem horší.“ Daniel Vávra o cenzuře. Rumunsko, ale i ČR
- 18:48 Putinova facka Zelenskému i USA. Jak číst vývoj v Istanbulu
- 17:22 Velký plán pro levné bydlení a potraviny. Konečná zamete se spekulanty
- 16:39 Fialu dnes čeká nepříjemné překvapení od Rajchla
- 15:30 Budou škodit, v lepším případě budou jen k ničemu. Hoffman o době „po Fialovi“