Šmarda podpořil Pavla, varuje před zlobou a nenávistí. Přátelé z ČSSD si ho prý v anketě vybrali také

26.01.2023 17:10 | Ze sítí

Předseda ČSSD Michal Šmarda před druhým kolem prezidentských voleb opět oficiálně podpořil generála Petra Pavla. V celé komunitě sociální demokracie navíc prý Pavla bude volit 63 % členů, zatímco Andreje Babiše jen 28 %. Podle Šmardy má Pavel stejné názory na klíčová sociální témata jako důstojné důchody nebo spravedlivé změny v daních.

Šmarda podpořil Pavla, varuje před zlobou a nenávistí. Přátelé z ČSSD si ho prý v anketě vybrali také
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Michal Šmarda

Šmarda den před volbami zopakoval, že oficiálně podporuje Petra Pavla, ačkoliv tak činí ne jako předseda ČSSD, ale sám za sebe jako každý občan. „Před pár dny jsem zde otevřeně podpořil Petra Pavla, což některé z vás překvapilo. Jako sociální demokrat si dobře uvědomuji, že levice v těchto volbách po odstoupení Josefa Středuly nemá svého kandidáta. Proto jsem se minulý týden obrátil na generála Pavla a požádal jej o jeho odpovědi na zásadní sociální témata. Odpovědi mě potěšily,“ vysvětluje Šmarda, že Pavel nahlíží na sociální témata podobně jako on.

Pavel podle Šmardy souhlasí se zachováním bezplatného zdravotnictví, souhlasí s nárokem všech na důstojné důchody a má za to, že by měly být provedeny spravedlivé změny v daních. „V rámci ČSSD jsme uspořádali anketu, ve které Petru Pavlovi dalo svou důvěru 63 % našich členů a členek. Andreje Babiše podpořilo 28 % účastníků ankety,“ tvrdí také Šmarda.

Šéf sociální demokracie si prý uvědomuje, že stranická doporučení nefungují, a proto nikomu svůj názor nevnucuje. „Je jasné, že žádná stranická doporučení nefungují. Proto nechci nikomu svůj názor nutit. Každý z nás volí podle vlastních zkušeností a každý má dost svého rozumu. A tak je to dobře. Jen se nenechte prosím vlákat do atmosféry strachu, zloby a nenávisti,“ apeluje Šmarda, kterému se nelíbí negativní nálada, která volby provází.

„Nebojte se, dopadne to dobře. Nezapomeňte zítra a pozítří přijít k volbám!“ dodává Šmarda.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jmaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další banka padá. A hodně velká. „Kaput. Vyberte si peníze,“ zaznělo

17:00 Další banka padá. A hodně velká. „Kaput. Vyberte si peníze,“ zaznělo

Hrozba bankovní krize se ani po záchraně Credit Suisse z Evropy stále nevytratila a investoři se obá…