Smějete se Vojtěchovi? A jaká esa na zdravotnictví má opozice? Budete koukat, kdo to napsal

25.05.2021 19:46

Od personální politiky Ministerstva zdravotnictví lze už čekat téměř vše. Přesto pro mnohé přišlo další překvapení. Adam Vojtěch se vrací zpět do křesla šéfa klíčového resortu. Podle šéfredaktora Zdravotnického deníku Tomáše Cikrta, proslaveného ve funkci tiskového mluvčího ministra ODS Tomáše Julínka, má jako historicky první český ministr zdravotnictví šanci to zkusit znovu a možná i lépe.

Smějete se Vojtěchovi? A jaká esa na zdravotnictví má opozice? Budete koukat, kdo to napsal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch

„Adam Vojtěch se vrací. Jako první český ministr zdravotnictví v historii má možnost zkusit to znovu a třeba i lépe. Jenže nevrací se do stejné řeky. To ani nejde. Jako když se sedlák vrací na pole, nad nímž se přehnalo tornádo,“ popisuje personální přetřesy Cikrt s tím, že podle jeho soudu Vojtěch vydrží až do voleb. „Zdravotnictví se už nemůže zdržovat neustálými změnami na ministerském postu. Jsou tu velké úkoly, nejen covidové, hlavně zajistit financování zdravotnictví pro další léta. Chápu opozici, že si užívá kritiky Babiše za personální politiku, premiér si ji zaslouží, ale fakt jsem zvědav, jaké skvělé a neposkrvněné jméno se nám objeví na postu ministra zdravotnictví po volbách,“ projevuje tendenci hájit vládu Cikrt s tím, že doufá, že opozice nad tím už dnes přemýšlí. „Zatím jsem žádného stínového ministra neviděl a možná ani neuvidím, protože ten výběr zase není tak jednoduchý, že?“ uzavírá facebookový příspěvek řečnickou otázkou.

Podle Andreje Babiše končí Petr Arenberger ve své funkci kvůli tlaku na rodinu kvůli problémům se svými majetkovými přiznáními, v nichž „opomněl“ uvést řadu skutečností. Nahradit ho má staronový ministr Adam Vojtěch, který post opustil loni na podzim s tím, že ho řízení resortu v začátku epidemie neúměrně zatížilo. Od té doby se na resortu vystřídali další tři ministři, aby se mohl po necelých devíti měsících Vojtěch vrátit zpět do svého staronového křesla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozverný Bartoš se odvázal, polonazí fanoušci sebou škubali do rytmu. Koluje VIDEO z letní párty

19:23 Rozverný Bartoš se odvázal, polonazí fanoušci sebou škubali do rytmu. Koluje VIDEO z letní párty

Lídr koalice Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) do sněmovních voleb a předseda Pirátů Ivan Barto…