Smlouva s Irákem o L-159 by mohla být v červnu, řekl Stropnický

15.04.2014 10:25 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Smlouva s Irákem o prodeji letounů L-159 by mohla být v optimálním případě uzavřena do konce června, řekl dnes novinářům v Lucemburku ministr obrany Martin Stropnický. Připomněl, že před podpisem dohody se ještě odehrají složité diskuse. Na přelomu dubna a května bude ministr jednat v USA, které vlastní licence na některé vybavení strojů.

Smlouva s Irákem o L-159 by mohla být v červnu, řekl Stropnický
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Stropnický

„Oni na to samozřejmě velmi spěchají," poznamenal Stropnický o irácké straně. Připomněl, že Bagdád má získat stíhačky F-16 a česká letadla potřebuje pro výcvik pilotů. Ministr dnes uvedl, že Iráčané mají zájem o 12 jednomístných a dva dvoumístné stroje. S těmi by však mohl být problém, protože armáda je potřebuje k výcviku.

V minulých týdnech se hovořilo o tom, že Irák koupí 12 zakonzervovaných letounů L-159 zhruba za čtyři miliardy korun. Prostředníkem v obchodě je společnost Aero Vodochody. S firmou se podle Stropnického jedná, na Ministerstvu obrany kvůli obchodu vznikla pracovní skupina vedená prvním náměstkem Jiřím Borovcem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

PhDr. Petr Sokol, Ph.D. byl položen dotaz

Co je to prosím ten demokratický deficit EU?

A jaký je vlastně váš názor na EU? Přijde mi, že ODS od dob, co odešel Klaus svůj postoj dost zásadně změnila. A taky by mě zajímal vás názor na přijetí Eura. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fialovská propaganda se vším všudy“. Babišův rozhovor o korupci médií zaujal Holce i Šídla

22:20 „Fialovská propaganda se vším všudy“. Babišův rozhovor o korupci médií zaujal Holce i Šídla

Komentátor Petr Holec se zaměřil na slova Andreje Babiše o „uplácení médií“ za vlády Petra Fialy a j…