Smrt mafiána Mrázka: Policie zná pachatele, píše server Slonkové

27.01.2020 8:27

Kmotr českého podsvětí František Mrázek byl zabit před čtrnácti lety. Server Neovlivní.cz šéfredaktorky Sabiny Slonkové přináší informaci, že policie ví, kdo je jeho vrah. Problémem však je, že nenashromáždila takové důkazy, aby je státní zástupce uznal a případ se dostal k soudu.

Smrt mafiána Mrázka: Policie zná pachatele, píše server Slonkové
Foto: Wikipedia
Popisek: Hrob Františka Mrázka
reklama

Policie podle všeho má jméno muže, o němž je přesvědčena, že střílel. Ví i to, kdo jej poslal. Problémem však je nedostatek důkazů. Od vraždy uplynulo 14 let. František Mrázek byl tehdy zastřelen v Durychově ulici. Exmininistr vnitra Jan Kubice po svém odchodu od policie uvedl, že Mrázek zemřel kvůli zákulisním tahanicím o ústecký podnik Setuza. Slova o Setuze potvrdil i exdetektiv protikorupční policie Karel Tichý. „Faktem je, že před svou smrtí se Mrázek aktivně snažil prodat Setuzu,“ uvedl. 

Podle policistů by za vraždou Mrázka měl stát nájemný vrah ze Slovenska. Objednat si jej měly dvě osoby – jedna z nich z Česka uprchla, druhá zde dál podniká. Kubice v jednom z rozhovorů pro Aktuálně.cz uvedl, že politici nenechají Mrázkovu smrt nikdy důkladně vyšetřit. 

Tichý pak hovořil také o Mrázkovu archivu, kdy ten sbíral kompromitující materiály na všechny, které by mohl někdy potřebovat. Dokumenty se však ztratily. „Mrázek byl profesionál a určité důležité věci si dokumentoval. K jeho oblíbeným místům patřil například salonek U tří housliček. Mrázek s oblibou říkal o svých kontaktech z nedaleké Poslanecké sněmovny: ‚Když jim zavelím, tak povalí židličku a poběží‘,“ uvedl Tichý. 

Mrázkovi je také přičítáno deset obětí, které však nikdy nebyly prokázány. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bára Basiková: „Chtěla jsem odejít do Jižní Afriky.“ Pořád lituje, že neodešla

15:00 Bára Basiková: „Chtěla jsem odejít do Jižní Afriky.“ Pořád lituje, že neodešla

Zpěvačka Bára Basiková se v rozhovoru pro Deník.cz, který poskytla na začátku dubna, rozhovořila mim…