Sněm Slovanů v Moskvě. Platí to Rusové, píše Aktuálně.cz

13.06.2017 17:09

Na Všeslovanský sněm do Moskvy dorazili i známí představitelé dezinformačních serverů. Mimo jiné také česká výprava, jejíž část nákladů – ubytování a cestování – platili Rusové. Tak o akci píše server Aktuálně.cz.

Sněm Slovanů v Moskvě. Platí to Rusové, píše Aktuálně.cz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Remek
reklama

Akce měla za cíl sjednotit všechny Slovany do unie, mimo jiné se jej zúčastnili i zástupci neuznané Doněcké či Luhanské lidové republiky.

Šéfa české delegace Zdeňka Opatřila, jenž je propagátorem slovanství, přijal i velvyslanec v Moskvě, bývalý kosmonaut Vladimír Remek. O oficiální akci české diplomacie však podle ministerstva zahraničních věcí nešlo. „Nebylo to žádné oficiální přijetí,“ potvrdil Opatřil s tím, že šlo však o příjemné setkání. 

„Osobně mi nejde o to, aby se sjednocovaly státy, jde o to, aby se sjednocovaly kořeny,“ řekl pak Opatřil serveru Aktuálně.cz k významu setkání. I přes tato jeho slova však sněm odhlasoval dokument, sice nezávazný, ale o tom, že by mělo dojít k vzniku sdružení slovanských států a jejich sbližování. Česká delegace však podle všeho nehlasovala. 

Kdo před podobnými sjezdy pak varuje, jsou experti. Takovéto akce jsou podle nich totiž způsobem, jak dostat proruské myšlenky či dezinformace do cizích států. „Tyto akce jsou součástí rozšiřování ruského vlivu. V oblasti zájmu je i Česká republika. Tím, že se hraje na slovanství, se snaží dostat Česko do východní sféry vlivu,“ řekl odborník na Rusko Jan Šír. 

Původní text ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…