Sněmovna: Vtrhnutí vojsk v roce 1968 bylo aktem invaze a okupace

22.08.2018 18:50 | Zprávy
autor: čtk

Vtrhnutí vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 do Československa bylo aktem invaze a následné okupace a bylo v rozporu s mezinárodním právem, konstatuje usnesení, které dnes přijala Sněmovna na popud předsedy klubu poslanců KDU-ČSL Jana Bartoška. Má to podle něj mimo jiné bránit překrucování historie. Podle poslance KSČM Jiřího Valenty jde však o pokrytecký návrh a předvolebně načasovanou agitku.

Sněmovna: Vtrhnutí vojsk v roce 1968 bylo aktem invaze a okupace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přesně po 264 dnech od voleb získal Andrej Babiš důvěru pro svou menšinovou vládu

Pro usnesení hlasovalo 145 ze 156 přítomných poslanců napříč stranami, a to včetně tří poslanců KSČM. Proti nebyl nikdo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nešlápla jste někomu na kuří oko?

Nebo proč myslíte, že jste se stala terčem falešných zpráv? Podle mě to není tak, že si vás někdo vybral náhodně. Napadá vás kdo by to mohl být a proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nevolte Pavla.“ Výbušné prohlášení Miloše Zemana

14:30 „Nevolte Pavla.“ Výbušné prohlášení Miloše Zemana

Na demonstraci v Brně proti Sudetoněmeckému sdružení dnes vystoupil bývalý prezident České republiky…