Sněmovna by měla projednávat hlavně poslanecké předlohy

12.02.2019 7:10

Sněmovna by se dnes měla zabývat zejména poslaneckými předlohami. V úvodním kole by mohli poslanci projednat například novelu, která by umožnila zavedení provozu metra bez strojvedoucích. Schůze dolní komory pokračuje od odpoledne, její program ještě může doznat změn.

Sněmovna by měla projednávat hlavně poslanecké předlohy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

V prvním čtení je také předloha skupiny poslanců, která by zjednodušila povolování staveb menších rybníků a zvýšení rychlosti elektrických invalidních vozíků, nad kterou by je provozovatelé již měli registrovat jako zvláštní vozidlo. Do finále by mohla Sněmovna poslat návrh na osvobození prvního úplatného převodu bytů v rodinných domech od daně z nabytí nemovitých věcí. Nyní se osvobození týká jen bytů v bytových domech.

Program schůze mohou poslanci upravit hned v úvodu jednání. Je možné, že už na dnešek zařadí návrh postupu pro postih členů dolní komory za neomluvené absence na jednáních pléna nebo výborů. Před dvěma týdny jej Sněmovna projednat nestihla.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

17:33 Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

Exředitel Národní galerie Milan Knížák se ve svém komentáři zamyslel nad úmrtím Karla Gotta; dění ko…