Sněmovna by měla rozhodnout o odvolání Klause ze školského výboru

17.04.2019 7:49

Poslanci by dnes měli schvalovat vládní novelu, kterou chce opoziční ODS využít pro odklad opětovného proplácení náhrad i v prvních třech dnech nemoci. Budou se zabývat také personálními změnami ve výborech a komisích. Mohou se dotknout i Václava Klause mladšího, kterého chtějí občanští demokraté odvolat ze školského výboru, jemuž předsedá.

Sněmovna by měla rozhodnout o odvolání Klause ze školského výboru
Foto: Repro ČT24
Popisek: Poslanec Václav Klaus mladší v Událostech komentářích
reklama

Odklad zrušení karenční lhůty do doby, než začnou fungovat nové elektronické neschopenky, navrhla ODS do novely o činnosti institucí zaměstnaneckého penzijního pojištění. Sněmovna úpravu patrně neschválí. Náhradu mzdy i v prvních třech dnech nemoci by tak zaměstnanci dostávali od července, jak již bylo schváleno. Elektronické neschopenky budou zavedeny asi až od ledna.

Nezařazeného poslance Klause chce ODS odvolat ze školského výboru potom, co se jí nepodařilo nahradit ho svým novým nominantem Martinem Baxou v předsednické funkci. Za Klause navrhli občanští demokraté do výboru Karla Krejzu. Ve výborech a komisích by mohli skončit také Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová. Jejich odvolání prosazuje hnutí SPD, z něhož před měsícem vystoupili.

Odpoledne se budou poslanci zabývat v úvodním kole návrhem zákona o zamezení dvojímu zdanění s Tchaj-wanem. Standardně se pro to využívají smlouvy. V případě Tchaj-wanu je ale třeba zákona, protože Česko jej neuznává za stát. Na programu jsou také předlohy ve druhém čtení, v němž mohou poslanci předkládat pozměňovací návrhy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…