Sněmovna je opět kompletní, Jandáka nahradil Valhoda

27.06.2017 22:55

Sněmovna je po dnešku opět kompletní. V úvodu nynější schůze složil poslanecký slib starosta Volyně na Strakonicku Václav Valhoda (ČSSD), který v dolní komoře nahradil Vítězslava Jandáka. Mandát ve sněmovně bude nyní mít zhruba čtyři měsíce, do říjnových voleb, připomíná ČTK.

Sněmovna je opět kompletní, Jandáka nahradil Valhoda
Foto: Repro - Česká média
Popisek: Vítězslav Jandák při rozhovoru

Jandáka poslanci zvolili už dříve členem Rady Českého rozhlasu. Poslanecký mandát mu kvůli neslučitelnosti funkcí zanikl.

Prvním náhradníkem za Jandáka byl na příslušné kandidátní listině ČSSD senátor Karel Kratochvíle. Kratochvíle se ale náhradnické pozice vzdal, zůstane členem horní komory. Valhoda chce podle dřívějšího vyjádření starostou Volyně zůstat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

13:53 Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

Moderátor Václav Moravec přivítal v Žižkovské věži ministra zahraničí v demisi Martina Stropnického,…