Sněmovna pokárala Okamuru za poznámky o Pekarové a dětech. Trapný výkřik, vzkazuje jim

05.10.2022 8:54 | Glosa

Tomio Okamura se ohrazuje proti rozhodnutí mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny, který shledal nevhodnými jeho poznámky směrem k předsedkyni Markétě Pekarové Adamové.

Sněmovna pokárala Okamuru za poznámky o Pekarové a dětech. Trapný výkřik, vzkazuje jim
Foto: Screen Facebook
Popisek: Tomio Okamura na debatě s pražskými občany

Okamura trvá na tom, že jeho poznámka k předsedkyni TOP 09, která si podle něj nedovede představit, jak je pro malé děti důležité teplo, protože jí chybí zkušenost matky, byla adekvátní a pravdivá.

„Reagoval jsem na arogantní rady paní Pekarové Adamové (TOP 09) lidem, aby si jako řešení drahých energií vzali dva svetry navíc a aby si s vysokými zálohami na energie poradili sami,“ dodává.

Ve Sněmovně hovořil o tom, že dostává množství dopisů od odborníků, kteří poukazují přesně na to, co říkal. Že malé děti, stejně jako staří lidé, jsou výrazně citlivější na teplotní diskomfort. Při té příležitosti zavzpomínal, jak se staral o svého syna, když byl malý.

A přitom zazněla poznámka: „Takže já budu mluvit o sobě, nebudu mluvit o vás, to jste si všimla, nechci být osobní, ale o své osobní zkušenosti, kterou vy evidentně nemáte z nějakého důvodu, to je mi jedno, z jakého, to vůbec nebudu hodnotit, ale já zkušenost mám“.

Stanovisko Mandátového a imunitního výboru, že jeho poznámka k Markétě Pekarové Adamové byla nevhodná, Okamura komentuje: „Zoufalý a trapný výkřik poslanců Fialovy vládní koalice a hnutí ANO“.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Jan Kuchař byl položen dotaz

Co říkáte na tento návrh?

Pořádně slyšíme o úsporách, ale nikdo z politiků nejde příkladem. Jestli není možné, abyste si zmrazili platy – prý kvůli tomu, že by se to týkalo třeba i soudců, proč ještě nikdo nepřišel s tím, aby se platy politiků staly samostatnou skupinou? Pak by bylo přeci vše vyřešeno. Není vše ostatní z vaš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Celý život pomáhám lidem“. Babiš vypustil VIDEO

15:18 „Celý život pomáhám lidem“. Babiš vypustil VIDEO

Prezidentský kandidát Ansrej Babiš představil v sobotu nové předvolební video, ve kterém vysvětluje,…