Sněmovna probere dálnici D47 a mlčenlivost členů komise k policii

26.05.2017 6:33

Sněmovna bude dnes hlasovat o tom, zda zbaví mlčenlivosti členy někdejší vyšetřovací komise k reorganizaci policejních útvarů. Bude také projednávat závěrečnou zprávu z prověřování pochybení při výstavbě dálnice D47 u Ostravy, informuje ČTK.

Sněmovna probere dálnici D47 a mlčenlivost členů komise k policii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pokračovala řádná schůze sněmovny. Poslanci měli projednat zákon o univerzitních nemocnicích a poslaneckou předlohu o státních svátcích
reklama

Ve druhém čtení by poslanci mohli projednat novelu občanského soudního řádu, jež by zavedla zejména automatické a náhodné přidělování případů soudcům. V úvodním kole je na programu návrh na ochranu oznamovatelů korupčního jednání.

Poslance, kteří působili v komisi ke sporné policejní reorganizaci, chce vyslechnout Generální inspekce bezpečnostních sborů. Postup souvisí s podnětem komise Nejvyššímu státnímu zastupitelství a inspekci, aby se prověřily úniky do médií z takzvané zprávy bývalého ředitele někdejšího protimafiánského útvaru Roberta Šlachty.

Sněmovna by mohla dále projednat rozšíření okruhu lidí s nárokem na náhradu za nemovitosti zanechané kvůli druhé světové válce na Podkarpatské Rusi a zjednodušení odborné údržby a oprav přístrojového vybavení v nemocnicích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…