Sněmovna schválila zrušení zákona o úrazovém pojištění

21.09.2012 14:07 | Zprávy
autor: jav, čtk

Sněmovna dnes schválila navzdory kritice opozice předlohu, která ruší neúčinný zákon o úrazovém pojištění. Návrh odolal pokusu KSČM o jeho zamítnutí a míří k posouzení do Senátu. Rušený zákon by měl od příštího roku změnit odškodňování za pracovní úrazy a nemoci z povolání.

Sněmovna schválila zrušení zákona o úrazovém pojištění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání v poslanecké sněmovně se dnes asi protáhne

Podle normy z roku 2006 by pojištění od dvou komerčních pojišťoven převzala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), poškození by místo náhrady dostávali rentu. Účinnost zákona se několikrát odsouvala, naposled na leden 2013. Poslanci dnes zamítli návrh Vladimíry Lesenské (ČSSD) na odklad o další dva roky.

Nově by měla ČSSZ vybírat podle zákona, který chce vláda zrušit, pojistné jako odvody ze mzdy. Lidem po pracovním úrazu či s nemocí z povolání by měla hradit rentu. Nyní se pojišťují zaměstnavatelé u dvou komerčních pojišťoven, odškodnění se platí z tohoto pojištění.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Prezident

O jakých věcech, které mu nepřísluší, podle vás prezident rozhoduje? A proč by nemohl vystupovat do politiky, když je politik, kterého volilo nejvíce občanů ze všech politiků?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A občané mají mlčet? Odpověď Seznamu a dalším, co si stěžují na Babiše

17:22 A občané mají mlčet? Odpověď Seznamu a dalším, co si stěžují na Babiše

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, hodnotí mediální analytička a lektorka Alena Maršálková dopis 21 š…