Sněmovna se vrátí k situaci na Ukrajině

25.03.2014 6:58

Sněmovna se dnes vrátí k debatě o situaci na Ukrajině po svržení prezidenta Viktora Janukovyče a připojení Krymu k Rusku. Zákonodárci by potom mohli pokračovat v projednávání novely, která by snížila odměny advokátů vítězné strany v občanskoprávních sporech u opakujících se méně závažných pohledávek.

Sněmovna se vrátí k situaci na Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odpolední zasedání sněmovny. Vláda v hojném počtu zrovna není
reklama

V případě Ukrajiny poslance čeká zejména hlasování o usneseních. Sešla se jich celá řada. Sněmovna by mohla například odmítnout anexi Krymu, vyzvat vládu k prosazování hospodářských sankcí na úrovni Evropské unie nebo ke zvýšení českého rozpočtu na obranu.

Předloha o snížení nákladů na vymáhání bagatelních pohledávek asi bude čelit návrhu na zamítnutí. Přednesla ji ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO), která prosazuje jiný postup. Ministerstvo už má podle ní připravenu změnu vyhlášky o advokátním tarifu.

Poslanci by se mohli dostat také ke dvěma poslaneckým návrhům na zavedení obecného referenda. V úvodním kole projednávání je rovněž vládní novela, která by stanovila pětileté funkční období předsedů kolegií Nejvyššího soudu a Nejvyššího správního soudu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …