Sněmovna se začne zabývat vydáním Ondráčka (KSČM) k stíhání

21.09.2018 6:10

Sněmovna se dnes začne zabývat policejní žádostí o vydání Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání, jednání ale přeruší. V úvodním kole je na programu senátní předloha, která zvyšuje o 6000 korun měsíčně příspěvek na domácí péči o lidi s nejtěžším postižením. Poslanci by se také mohli vrátit k diskusi o vládním návrhu změn v elektronické evidenci tržeb.

Sněmovna se začne zabývat vydáním Ondráčka (KSČM) k stíhání
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček

K žádosti o Ondráčkovo vydání k stíhání sněmovní plénum ještě nemá stanovisko mandátového a imunitního výboru, který se k záležitosti opět sejde v úterý. Sněmovna přitom musí podle zákona projednat žádost na první schůzi potom, co ji dostane. Věcné rozhodnutí v Ondráčkově záležitosti ale učiní zřejmě až v říjnu.

Případ se týká Ondráčkových výroků vůči někdejšímu prezidentskému kandidátovi Michalu Horáčkovi. Horáček podal na poslance trestní oznámení začátkem letošního roku kvůli tomu, že ho koncem loňska nařkl v médiích ze spolupráce s bývalou komunistickou Státní bezpečností (StB).

Pokud se Sněmovna vrátí k úpravám elektronické evidence tržeb, bude to již čtvrté kolo debaty o vládním návrhu. Předloha má části podnikatelů usnadnit evidování tržeb a přesunout některé služby a komodity do desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty. Novela především reaguje na loňské rozhodnutí Ústavního soudu, který některá ustanovení zákona o evidenci tržeb zrušil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

17:35 Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se důrazně ohradil proti všem kritikům, kteří mu vyčítají…