Sněmovna vyzývá občany: Dodržujte opatření. Opozice je naštvaná, vláda vůbec nereagovala na dotazy

20. 10. 2020 21:05

Sněmovna dnes podpořila dosud přijatá opatření proti epidemii koronaviru a vyzvala veřejnost k jejich dodržování. Poslanci o tom rozhodli na návrh předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka. Zároveň poděkovali všem, kdo ke zvládnutí situace pomáhají. Opoziční zástupci kritizovali, že nikdo z vlády nereagoval na jejich dotazy týkající se vývoje epidemie a přijímaných opatření, informuje iROZHLAS.cz.

Sněmovna vyzývá občany: Dodržujte opatření. Opozice je naštvaná, vláda vůbec nereagovala na dotazy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Roman Prymula
reklama

„Poslanecká sněmovna, vědoma si závažnosti současné epidemiologické situace a bez ohledu na politické rozdíly, podporuje přijatá protiepidemická opatření za účelem snížení výskytu nemoci covid-19 a vyzývá občany k jejich maximálnímu dodržování,“ píše se v usnesení. Hlasovalo pro něj 72 z 94 přítomných poslanců. Nepodpořily jej SPD a Trikolóra a s jednou výjimkou ani ODS a STAN.

Jednomyslně Sněmovna vyjádřila poděkování všem zdravotníkům, pracovníkům v sociálních službách, hasičům, policistům, vojákům a hygienikům.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) z jednání poslanců odešel hned po svém úvodním projevu. Předseda STAN Vít Rakušan očekával, že oznámí, zda a kdy Česko čeká lockdown.

Místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová i předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová si postěžovaly, že vláda na dotazy opozice k epidemii nereagovala. 

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka vznesl dotaz na právní odpovědnost zdravotnického personálu a na spuštění linek na výrobu zdravotnického materiálu, které se rozhodl Česku věnovat Tchaj-wan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

20:48 „A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

Česká televize uvažuje o zpoplatnění části svého online videoarchivu iVysílání. Na zasedání Rady ČT …