Sněmovní výbor se bude zabývat možným stíháním Ondráčka

25.09.2018 7:11

Sněmovní mandátový a imunitní výbor by mohl dnes doporučit plénu, zda by Sněmovna měla vydat poslance KSČM Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání, nebo ne. Policisté chtějí Ondráčka stíhat kvůli jeho výrokům vůči někdejšímu prezidentskému kandidátovi Michalu Horáčkovi.

Sněmovní výbor se bude zabývat možným stíháním Ondráčka
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Zdeněk Ondráček
reklama

Členové výboru pozvali na dnešní schůzi vyšetřovatele a státního zástupce. Své stanovisko bude moci prezentovat také Ondráček.

Horáček podal na Ondráčka trestní oznámení začátkem letošního roku kvůli tomu, že ho koncem loňska nařkl v médiích ze spolupráce s bývalou komunistickou Státní bezpečností (StB). Horáček jakoukoli spolupráci s StB popřel. Policie sice později vyšetřování odložila, státní zastupitelství jí však případ vrátilo.

Sněmovní plénum rozhodne o Ondráčkově vydání na schůzi, která začne koncem října. V pátek dolní komora projednávání policejní žádosti odročila.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radní ČT Šarapatka jásá nad odstraněním Koněva: Figurky ruské propagandy mají po žížalkách. Hradní Ovce. Babiš a kriminál

7:42 Radní ČT Šarapatka jásá nad odstraněním Koněva: Figurky ruské propagandy mají po žížalkách. Hradní Ovce. Babiš a kriminál

„Obušek na lid, ztráta svobody a zákony na míru Babišovi,“ upozorňuje končící člen Rady ČT Zdeněk Ša…