Jak Holub konstatoval, někdy i přes krizi je lepší zatnout zuby a přece jen zkusit, jestli to nepůjde vydržet, než se pustit do brutálních konfliktů. A to je nynější případ. „Sociální demokraté a zvláště sociálnědemokratičtí poslanci se chtěli distancovat od Andreje Babiše a jeho gigantického střetu zájmů. Proto mnozí z nich opozici slíbili, že podpoří zákon navržený poslancem TOP 09 Martinem Plíškem, který by Babišovi zakázal žádat o veřejné zakázky,“ píše Holub. Babiš však pohrozil položením koalice a předčasnými volbami a ČSSD couvla.
„Páteční ústup sociálních demokratů se od té doby vykládá různými způsoby. Není překvapením, že zvláště opoziční poslanci oprášili výtku, podle níž chladný a racionální Sobotka není chlap. Také podle očekávání se spekuluje o tom, jak se premiér a ostatní sociální demokraté lekli, že Babišova média opět z dávné minulosti vytáhnou nesrovnalosti při privatizaci nejen ostravských dolů, ale také plzeňské Škodovky, při níž Sobotka asistoval,“ konstatuje Holub. A všímá si také dotační aféry Čapí hnízdo ohrožující Babiše, což však rozhodně není stejná munice jako deset let staré ohlasy ostravské a plzeňské privatizace.
„Obliba koaliční vlády Bohuslava Sobotky ani jejích protagonistů neklesá, občas dokonce roste. S tím roste i nervozita, co se stane, když všechno nepůjde tak dobře. Ekonomika se v minulém roce skoro rekordně zlepšila, zůstává však na prášcích s názvy nízký kurz koruny a vysoké eurodotace. Jak přijmou lidé, až se prášky vysadí a ekonomika zpomalí? A co udělá s popularitou vládních stran, když nastane první opravdu vážný průšvih, který už nepůjde svést na předchozí kabinety? Třeba by bylo lepší vládu rozpustit a především znemožnit partnera, který bude za všechno odpovědný,“ podotýká Holub s tím, že gigantický malér se blíží také v podobě dálničního mýta, které od příštího roku nebude nikdo vybírat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

20:40 Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení
Viktor Orbán v rozhovoru shrnul, z čeho pramení evropské problémy a proč Evropa míří k porážce. Sám …
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary