Sobotka by si zasloužil pohlavek, míní poradce prezidenta Zemana Martin Nejedlý

3. 10. 2017 20:26

Server Neovlivní.cz přinesl rozhovor s poradcem prezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým. Ten mimo jiné zdůrazňuje, že s Andrejem Babišem nemá žádné vztahy, byť by se s druhým nejbohatším Čechem pustil do hovoru, kdyby s ním Babiš byl ochoten mluvit z očí do očí. Kromě toho Nejedlý ostře zkritizoval premiéra Bohuslava Sobotku a zastal se prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Sobotka by si zasloužil pohlavek, míní poradce prezidenta Zemana Martin Nejedlý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Nejedlý

Martin Nejedlý v první řadě zdůrazňuje, že prezident Miloš Zeman věří jen sám sobě a nemá potřebu se ohlížet na to, co tvrdí Andrej Babiš (ANO) nebo Bohuslav Sobotka (ČSSD). Stejně tak se prý prezident nedá ovlivnit tím, co se píše v novinách. Také proto si udržuje odstup od toho, co se píše o kauze farmy Čapí hnízdo. Dokud Babiš nebyl pravomocně odsouzen, hledí na něj jako na nevinného a čeká, jak dopadnou volby.

Sám Nejedlý prý s Babišem o volební situaci nemluvil. Nemají mezi sebou totiž žádné vztahy. Pokud Babiš Nejedlého někdy kritizuje, poradce prezidenta si počká, až kritiku uslyší z očí do očí, a pak je ochoten vést o tom s Babišem dialog.  

Voliči teď podle průzkumů chtějí, aby jim vládl Andrej Babiš. Prezident by si přál, aby se tak stalo v koalici s ČSSD, ale o tom, jak to bude nakonec doopravdy, rozhodnou voliči. Pokud jde o Nejedlého názory, má za to, že tato země není připravena na vládu, ve které by seděli komunisté. „Promiňte, ale nemyslím si, že by v naší zemi měla nastat situace, že budeme mít vládu, kde budou sedět komunisté,“ řekl poradce prezidenta.

Stejně neutrální vztah má prý Zeman k Sobotkovi. Žádná pomstychtivost ve vztahu prezidenta k Sobotkovi prý není, byť to někteří novináři zmiňují.

Celý článek naleznete zde.

„Pokud někdo mluví o nějaké zlopamětnosti a pomstychtivosti Miloše Zemana, tak se strašně mýlí. Tady byl ten zásadní problém vládní krize. Jistě, mohu mít k některým prezidentovým krokům nějaké výhrady. Ten pokyn hůlkou nebyl správný. To jsem i panu prezidentovi říkal. Ale kdybych byl tehdy v jeho roli, s odstupem času si říkám, že to pokynutí hůlkou bylo asi minimum, co pan prezident mohl udělat,“ prohlásil Nejedlý.

Ne snad, že by měl prezident premiéra hůlkou seřezat, ale pohlavek by si prý předseda vlády zasloužil.  

Nakonec se zastal mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka. Jeho úkolem prý je bránit prezidenta a jako bývalý novinář dělá Ovčáček v této roli, co může. Někdy s jeho názorem Nejedlý souhlasí, jindy ne, ale protože tvoří jeden tým, nebude Ovčáčka kritizovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Extremisté nejsou na tomto náměstí, extremisté už dvacet  let sedí v Bruselu. Okamura, Salvini, Le Penová a Wilders na jednom pódiu. A my byli u toho

10:17 Extremisté nejsou na tomto náměstí, extremisté už dvacet let sedí v Bruselu. Okamura, Salvini, Le Penová a Wilders na jednom pódiu. A my byli u toho

REPORTÁŽ Předáci vlasteneckých, euroskeptických a protimigračních stran se sešli v sobotu na mítinku…