Sobotka chce v Paříži jednat o boji proti terorismu

23.03.2016 17:41

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude ve čtvrtek v Paříži hovořit s francouzským premiérem Manuelem Vallsem mimo jiné o aktuální bezpečnosti v Evropě a zkušenostech Francie s opatřeními v boji proti terorismu. V úterý kvůli bruselským atentátům česká vláda poprvé použila nově zavedený systém vyhlašování stupňů bezpečnosti. Z nuly navýšila hrozbu na první stupeň, který upozorňuje na existenci obecného ohrožení terorismem.

Sobotka chce v Paříži jednat o boji proti terorismu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér České republiky Bohuslav Sobotka

„Francie má již delší dobu funkční systém vyhlašování stupňů ohrožení terorismem. Zajímají nás jejich zkušenosti s tímto systémem, který jsme u nás v nedávné době nově zavedli. Dále také to, jaká byla ve Francii po pařížských útocích uskutečněna bezpečnostní a preventivní opatření a jak se osvědčila. Hovořit budeme také o zlepšení spolupráce zpravodajských služeb v EU,“ uvedl premiér. Zprávu přinesla ČTK.

Do Elysejského paláce se Sobotka vrátí po dvou letech. Na poslední oficiální pracovní návštěvě Francie byl v dubnu 2014 jako první zahraniční host tehdy nově jmenovaného premiéra Vallse. Hlavními tématy setkání Sobotky s Vallsem a také prezidentem Françoisem Hollandem budou spolupráce v oblasti obchodu a investic, ochrana vnějších hranic EU, řešení migrační krize a naplňování plánu strategického partnerství mezi Českem a Francií.

Sobotka chce hovořit také o spolupráci v kosmickém průmyslu, vědě a výzkumu, energetice, situaci na Blízkém východě a o přípravě varšavského summitu NATO.

Premiér se během jednodenní návštěvy francouzské metropole sejde také se zástupci francouzských firem, krajany a českými studenty. Odhalí také pamětní desku k výročí založení Československé národní rady, která vznikla v roce 1916 v Paříži jako reprezentativní orgán československého zahraničního odboje.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…