Sobotka chce v Paříži jednat o boji proti terorismu

23.03.2016 17:41

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude ve čtvrtek v Paříži hovořit s francouzským premiérem Manuelem Vallsem mimo jiné o aktuální bezpečnosti v Evropě a zkušenostech Francie s opatřeními v boji proti terorismu. V úterý kvůli bruselským atentátům česká vláda poprvé použila nově zavedený systém vyhlašování stupňů bezpečnosti. Z nuly navýšila hrozbu na první stupeň, který upozorňuje na existenci obecného ohrožení terorismem.

Sobotka chce v Paříži jednat o boji proti terorismu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér České republiky Bohuslav Sobotka

„Francie má již delší dobu funkční systém vyhlašování stupňů ohrožení terorismem. Zajímají nás jejich zkušenosti s tímto systémem, který jsme u nás v nedávné době nově zavedli. Dále také to, jaká byla ve Francii po pařížských útocích uskutečněna bezpečnostní a preventivní opatření a jak se osvědčila. Hovořit budeme také o zlepšení spolupráce zpravodajských služeb v EU,“ uvedl premiér. Zprávu přinesla ČTK.

Do Elysejského paláce se Sobotka vrátí po dvou letech. Na poslední oficiální pracovní návštěvě Francie byl v dubnu 2014 jako první zahraniční host tehdy nově jmenovaného premiéra Vallse. Hlavními tématy setkání Sobotky s Vallsem a také prezidentem Françoisem Hollandem budou spolupráce v oblasti obchodu a investic, ochrana vnějších hranic EU, řešení migrační krize a naplňování plánu strategického partnerství mezi Českem a Francií.

Sobotka chce hovořit také o spolupráci v kosmickém průmyslu, vědě a výzkumu, energetice, situaci na Blízkém východě a o přípravě varšavského summitu NATO.

Premiér se během jednodenní návštěvy francouzské metropole sejde také se zástupci francouzských firem, krajany a českými studenty. Odhalí také pamětní desku k výročí založení Československé národní rady, která vznikla v roce 1916 v Paříži jako reprezentativní orgán československého zahraničního odboje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Francie: Podělal ses, Macrone, padlo. Nové volby? Požadavky „žlutých vest“, které vyděsí pravici. Hajzlové od Putina, pravil český herec

8:26 Francie: Podělal ses, Macrone, padlo. Nové volby? Požadavky „žlutých vest“, které vyděsí pravici. Hajzlové od Putina, pravil český herec

Francouzský prezident Emmanuel Macron vystoupil s projevem, ve kterém se vyjádřil k protestům statis…