Sobotka drží rozumnou politiku, píše Neff na svém serveru. Hází na něj špínu obě strany

24.12.2015 13:29

Šéfredaktor serveru Neviditelný pes Ondřej Neff, píšící pod přezdívkou Aston, se na Štědrý den rozepsal o vánočním déja vu.

Sobotka drží rozumnou politiku, píše Neff na svém serveru. Hází na něj špínu obě strany
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

„Barbora Tachecí otevřela v Rádiu Plus v předvečer Štědrého dne významný problém – postavení křesťanských menšin v muslimském světě. O postavení těchto lidí se málo píše, protože je to politicky nekorektní. Je to mlčení pokrytecké, hanebné – srovnatelné se zakrýváním očí před nacistickou genocidou Židů,“ poznamenává Neff s tím, že je velmi dobře, že Tachecí odmítla mlčet právě nyní, o Vánocích. Nyní si podle něj právě připomínáme kořeny toho všeho, co v nás je a co kolem sebe máme. 

„Tachecí připomněla genocidu křesťanů posluchačům, a tedy i politikům mezi nimi a novinářům mezi nimi. Myslím si, že novináři by o tom měli víc psát a politici by měli reagovat,“ uvedl Neff.

Vzápětí pochválil premiéra Bohuslava Sobotku za velmi rozumnou politiku. „A její rozumnost potvrzuje i ta skutečnost, že na něj hází špínu obě krajní strany. Horké hlavy se mu ve středu nabouraly do Twitteru a označily ho za vlastizrádce. Z druhé strany čteme, jak se Česko vyděluje z Evropy a jak špatná je jeho politika vůči vlně uprchlíků,“ poznamenává Neff. 

Původní text ZDE.

Podle něj je nyní důležité zvážit, zda by Česko nemělo podat ruku těm nejvíce pronásledovaným lidem ve světě islámu. „Ti lidé jsou vražděni, okrádáni, vyháněni z domovů. O bídě jejich postavení není pochyb. Nemají se kam vrátit. Potřebují pomoc víc než kdokoli jiný na Blízkém východě,“ uvedl šéfredaktor. 

„Je pro to mnoho důvodů mravních, ale i ryze praktických. Jde přece i o schopnost integrace a také o postoj veřejnosti. Troufnu si předpovídat, že bude z větší části vstřícná. Doposud převládající evropská politika (převážně německého původu) stojí na tom, že je veřejnost zastrašena, lidi drží hubu v obavě, že budou označeni za nácky a xenofoby. Česko se tak dostává do podivuhodné situace, do šíleného déjà vu, jako kdyby se psal rok 1935–36. Náš západní soused Německo je posedlý třeštivou ideologií jasně směřující k sebezáhubě. Rakousko mu přičinlivě sekunduje. Další naši sousedí, Poláci, Slováci a Maďaři, sklouzávají k autoritativním režimům. A na východě se opět zmáhá agresivní, čistě totalitární Rusko,“ uzavírá Neff.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…