Sobotka měl radost, když mě vyzýval k rezignaci, tvrdí Fišera

16.10.2012 5:50 odp.

Předseda ústecké ČSSD Arno Fišera byl hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Odmítl, že by měl kvůli výsledku voleb rezignovat a zavzpomínal také na bývalého předsedu ČSSD Jiřího Paroubka. To byl podle něj diktátor.

Sobotka měl radost, když mě vyzýval k rezignaci, tvrdí Fišera
Foto: zdn.cz
Popisek: Šéf ústecké ČSSD Arno Fišera

Špičky ČSSD vyzvali Fišeru, aby kvůli výsledku rezignoval. „Já jsem se stal předsedou před rokem a půl, kde jsem nahradil duo Paroubek-Benda,“ prohlásil Fišera. Byl zvolen na dvouletý mandát a na příští konferenci se tak bude rozhodovat, zda ve vedení strany setrvá.

Kdyby byla ČSSD v opozici, rezignuji

„Někteří členové naší strany prohráli volby dvakrát za sebou a jsou ještě ve vyšších pozicích než předtím,“ podotkl Fišera. Považuje za nemístné, že předseda ČSSD Bohuslav Sobotka jej vyzval 20 hodin po volbách k odstoupení prostřednictvím televize. „Měl z toho radost,“ tvrdí.

Fišera postup vedení své strany ostře zkritizoval. Uznal ale, že by rezignoval v případě, kdy by ČSSD zůstala v Ústeckém kraji v opozici. „My nejsme strana jednoho diktátora, jak to bylo za pana Paroubka,“ odpověděl na otázku, zda je strana rozdělená.

Fišera má také za to, že se média a také vláda snažily očerňovat sociální demokracii kvůli evropským dotacím. „Snažili se najít viníka,“ prohlásil předseda ústecké ČSSD. „Panu Kalouskovi se hodinu říkat, že krajští lídři rozdělují evropské peníze. To ale není pravda,“ dodal.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: johTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…