Sobotka navrhne Zemanovi konec Mládka a představí jeho nástupce

23.02.2017 6:22

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes představí prezidentu Miloši Zemanovi své představy o budoucím obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Na Pražský hrad přinese návrh na odvolání současného šéfa resortu Jana Mládka (ČSSD) a hlavě státu sdělí i jméno svého adepta na jeho nástupce.

Sobotka navrhne Zemanovi konec Mládka a představí jeho nástupce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Nejčastěji se spekuluje o vládním zmocněnci pro digitalizaci Tomáši Prouzovi, Mládkovu náměstkovi Jiřím Havlíčkovi, případně o někdejším ministrovi průmyslu Milanu Urbanovi (všichni ČSSD).

Sobotka se k personální výměně v čele ministerstva rozhodl v pondělí, Mládkovi vyčítal postup v otázce cen mobilních dat v Česku. Ministr však tvrdí, že záležitost je mimo jeho kompetenci a míní, že premiér dal jen na rady svých marketingových poradců.

Zeman v úterý novinářům řekl, že premiéra při čtvrteční schůzce upozorní na to, že než se nový ministr seznámí s průmyslem, budou se letos na podzim konat volby do Sněmovny. Sobotka doufá, že prezident bude postupovat v souladu s ústavou. Výměnu si přeje provést rychle, aby ministerstvo mohlo dobře fungovat.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…