Sobotka podpoří Zemanovu cestu do Moskvy. Kauzy Schapiro se na setkání prý jen letmo dotkli

8. 4. 2015 18:04

Sociálně demokratičtí ministři nebudou chtít blokovat plánovanou cestu prezidenta do Moskvy. Po jednání s Milošem Zemanem to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka. Vláda, která květnovou cestu hlavy státu na oslavy 70. výročí konce druhé světové války v metropoli Ruska schvaluje, se podle Sobotky bude také rozhodovat nejen na základě písemného materiálu, ale i z hlediska ústní informace od ministra zahraničí.

Sobotka podpoří Zemanovu cestu do Moskvy. Kauzy Schapiro se na setkání prý jen letmo dotkli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Premiér také uvedl, že nedávné slovní přestřelky mezi Zemanem a velvyslancem USA Andrewem Schapirem se jen krátce dotkli. „Já jsem ho seznámil s mým stanoviskem, on mě se svým stanoviskem. Odlišné postoje jsme si podrželi,“ přiznal Sobotka, že na této věci se s hlavou státu stále neshoduje.

Na otázku novináře také uvedl, že poslanci ČSSD jsou připraveni návrh, který zvyšuje podporu biopaliv, poslat do druhého čtení. Na argument, že toto opatření zvýhodní firmu Agrofert, která patří ministru financí Andreji Babišovi, Sobotka uvedl, že není možné odbourat podporu biopaliv, aniž to bude mít negativní vliv na venkov a zemědělce. „Na kritice střetu zájmů nelze pokračovat tak, že bychom poškodili venkov,“ uvedl s tím, že sociální demokraté budou chtít znát před dalším projednáváním zmíněného zákona stanovisko Bruselu, zda je takový postup v souladu s evropskými směrnicemi.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…