Sobotka přijíždí do Berlína jednat s Merkelovou. Bude s ní mluvit i o problému s naftou, setká se i s německými investory

4. 5. 2015 6:28

Český premiér Bohuslav Sobotka dnes přijíždí do Berlína k jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a s německými investory. V německé metropoli si premiér rovněž připomene 70. výročí konce druhé světové války a vystoupí na Humboldtově univerzitě, kde přednese projev o výzvách, které stojí před Evropskou unií.

Sobotka přijíždí do Berlína jednat s Merkelovou. Bude s ní mluvit i o problému s naftou, setká se i s německými investory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Sobotka bude s Merkelovou jednat mimo jiné o problému s naftou, kterou Česko mělo uloženu u zkrachovalé firmy Viktoriagruppe v bavorském Kraillingu, insolvenční správce však české pohledávky za firmou popřel. Šéfové vlád budou také diskutovat o dopadech zavedení německé minimální mzdy na české firmy či o dopravním spojení obou zemí.

Sobotka se v Berlíně rovněž sejde s dvacítkou zástupců německých investorů v České republice. Chce s nimi mluvit o krocích české vlády pro podporu přílivu zahraničních investic a o spolupráci českých a německých firem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalouskova fanynka píše o „ruském bohatýru Milošovi“: Sliz, pach, lež

19:44 Kalouskova fanynka píše o „ruském bohatýru Milošovi“: Sliz, pach, lež

Spisovatelka Jenny Nowak se ohlíží za necelými devíti lety prezidentského mandátu Miloše Zemana. A n…