Sobotka přijíždí do Berlína jednat s Merkelovou. Bude s ní mluvit i o problému s naftou, setká se i s německými investory

04.05.2015 6:28

Český premiér Bohuslav Sobotka dnes přijíždí do Berlína k jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a s německými investory. V německé metropoli si premiér rovněž připomene 70. výročí konce druhé světové války a vystoupí na Humboldtově univerzitě, kde přednese projev o výzvách, které stojí před Evropskou unií.

Sobotka přijíždí do Berlína jednat s Merkelovou. Bude s ní mluvit i o problému s naftou, setká se i s německými investory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Sobotka bude s Merkelovou jednat mimo jiné o problému s naftou, kterou Česko mělo uloženu u zkrachovalé firmy Viktoriagruppe v bavorském Kraillingu, insolvenční správce však české pohledávky za firmou popřel. Šéfové vlád budou také diskutovat o dopadech zavedení německé minimální mzdy na české firmy či o dopravním spojení obou zemí.

Sobotka se v Berlíně rovněž sejde s dvacítkou zástupců německých investorů v České republice. Chce s nimi mluvit o krocích české vlády pro podporu přílivu zahraničních investic a o spolupráci českých a německých firem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bude soud. „Fašizoidní Novotný.“ Okamura podal žalobu. Padl příměr s Hitlerem

11:39 Bude soud. „Fašizoidní Novotný.“ Okamura podal žalobu. Padl příměr s Hitlerem

Lídr SPD Tomio Okamura odpovídal ve Svobodném rádiu na dotazy posluchačů ohledně nejaktuálnějšího dě…