Sobotka prosí Paroubka. Neodcházej

8.8.2011 7:29 odp.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka přemlouval svého bývalého šéfa Jiřího Paroubka, aby neodcházel ze strany. ČSSD by tím totiž mohla citelně utrpět. Paroubek přitom už dlouho vyjadřuje nespokojenost nad současným politickým kurzem strany a otevřeně mluví o založení nové levicové strany.

Sobotka prosí Paroubka. Neodcházej

Již delší čas se spekuluje o tom, že bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek opustí řady sociální demokracie a založí novou politickou stranu. Paroubek je totiž dlouhodobě nespokojen s tím, jak ČSSD vystupuje v roli opoziční strany. Současný předseda strany Bohuslav Sobotka se pokoušel svého předchůdce přesvědčit, aby v partaji zůstal. Informuje o tom server Novinky.cz.

SLEDUJEME TÉMA Paroubkova nová strana

Ve stopách Miloše Zemana

Vznik nové levicové strany by ČSSD mohl notně uškodit. To ukázal i případ nové strany Miloše Zemana, která ČSSD připravila o výraznější vítězství ve volbách do sněmovny. Za zmínku přitom stojí, že Zeman odešel z ČSSD, protože nesouhlasil s tehdejším předsedou Paroubkem.

V době přestavby stínové vlády ČSSD se spekulovalo o tom, zda se Paroubek nestane stínovým ministrem financí. K tomu nakonec nedošlo, a bývalý předseda tak stále zůstává jen v pozici řadového poslance. Paroubek by ze strany zřejmě neodešel sám. Jak již ParlamentníListy.cz v minulosti informovaly, mohl by ho následovat např. poslanec Jiří Šlégr.

Po dnešním zatím neúspěšném jednání ovšem Sobotka prohlašuje, že debata o stínové vládě je uzavřena a o dalších změnách se neuvažuje. Jak chce Sobotka přesvědčit svého bývalého šéfa, aby zůstal ve straně, tedy zatím není jasné. Jisté je jen to, že se mu krátí čas k vyřešení této ožehavé situace. Paroubek totiž už dříve naznačil, že projekt nové levicové politické strany bude hotov již letos na podzim. Představena by mohla být např. 28. října.

Čtěte:

Paroubek hází vidle do ČSSD. Vše, co byste měli vědět

Sobotka: Nemyslím, že Paroubek bude chtít změnit politické tričko

Paroubek zvažuje odchod z ČSSD. Víme kam

Fotokoláž: hns

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…