Sobotka řečnil na konferenci u Fica. Tentokrát lákal k ČSSD seniory a zaměstnance

22.10.2016 13:19

V současné Evropě podle českého premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky sílí hnutí, která vystupují proti evropské integraci a proti tradičnímu politickému systému. Sociální demokracie musí zareagovat na obavy občanů z budoucnosti, řekl dnes Sobotka v projevu na programové konferenci slovenských sociálních demokratů (Směr-SD) premiéra Roberta Fica. Zprávu přinesla ČTK.

Sobotka řečnil na konferenci u Fica. Tentokrát lákal k ČSSD seniory a zaměstnance
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

„Sociální demokraté musejí (v Evropě) znovu získat politickou dynamiku. Politicky v Evropě rostou hnutí, která jsou zaměřena na boření evropské integrace..., pak jsou to hnutí, která jsou zaměřena na boření stávajícího stranického systému. Jsou tady hnutí, která těží z frustrace lidí, z negativních dopadů globalizace,“ řekl Sobotka.

Za největší nebezpečí na kontinentu Sobotka označil snahu o postupné rozvalení integrované Evropy. „Jedinou alternativou k současné spolupráci a jednotnému trhu je nacionální soupeření, konflikty mezi státy a protekcionismus,“ uvedl Sobotka.

Sociálnědemokratické strany se podle něj musejí zaměřit na pocity příslušníků středních a nízkopříjmových vrstev, zaměstnanců, malých podnikatelů, seniorů a mladých lidí. „Musíme reagovat na obavy občanů z budoucnosti. Lidé se obávají zhoršení bezpečnosti, bojí se terorismu a sesuvu svého sociálního statusu,“ řekl Sobotka. Dodal, že sociální demokracie musí lidem zaručit prosperitu a bezpečí a také hájit svobodu a liberální demokracii, kterou podle něj ohrožují populisté, oligarchové a xenofobové.

Šéf německé sociální demokracie (SPD) a německý vicekancléř Sigmar Gabriel v projevu řekl, že v současnosti je v Evropě třeba bránit myšlenku svobody a solidarity. Podle jeho slov lidé také musí pocítit, že Evropa jim pomáhá v běžném životě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Takhle už ne! Kauza Prymula nabrala směrem k ČT obrátky

12:53 Moravec lhal. Takhle už ne! Kauza Prymula nabrala směrem k ČT obrátky

Václav Moravec ve svém pořadu tvrdil, že na vyšehradské schůzce byl i náměstek VZP Šmehlík. Ten to p…