Sobotka se Zaorálkem prý museli k místu začátku pochodu v Paříži dojet metrem

11.01.2015 16:20

Lidé, kteří chtějí manifestovat za svobodu slova a za jednotu v boji proti terorismu, zcela zaplnili pařížské náměstí Republiky i okolní ulice. K začátku místu pochodu několik minut před jeho zahájením stále směřovaly desetitisíce lidí. Byli mezi nimi i český premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. K místu pochodu se museli dopravit metrem a pěšky, uvedl z francouzské metropole zvláštní zpravodaj ČTK.

Sobotka se Zaorálkem prý museli k místu začátku pochodu v Paříži dojet metrem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Podepisování kondolenční knihy před francouzkou ambasádou v Praze. Lidé tak vzdali poctu nesmyslným obětem teroristických útoků ve Francii

Pařížská manifestace chce vyjádřit odpor vůči terorismu a uctít památku 17 obětí nedávných obětí teroristických útoků na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo a prodejnu košer potravin. Účastní se jí statisíce lidí včetně politiků desítek zemí, i mimoevropských.
 
Pařížské metro nezvládalo převážet nápor lidí, kteří mířili k manifestačnímu průvodu. Mnoho z účastníků proto na místo dorazilo se zpožděním. Na manifestaci se vybavili francouzskými trikolorami nebo nápisy „Je suis Charlie" („Jsem Charlie"). 
    
„Přišla jsem demonstrovat za svobodu slova, za novináře, kteří se nezalekli výhrůžek a pokračovali v jeho prosazování," komentovala svou účast mladá Pařížanka. 
    
Podle Sobotky i Zaorálka je důležité ukázat sounáležitost Česka s Francií a ukázat, že je Česká republika součástí vlny solidarity. „Pokládám za důležité, aby zástupci České republiky byli přítomni na pochodu, abychom podpořili Francii v této těžké chvíli, abychom vyjádřili solidaritu," řekl novinářům český premiér. 

Zaorálek zdůraznil, že vina za útoky se nesmí svalovat na všechny muslimy, a připomněl v této souvislosti historicky nedávné chování Evropanů k Židům. „Musí se hledat konkrétní zločinci," poznamenal. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bra, čtk

Jan Veleba byl položen dotaz

České potraviny

Dobrý den, dnes jsem vyslechla v rádiu zprávu, že zemědělci v Oseku u Rokycan musí nechat ležet ladem 100 ha půdy. Copak není možné, aby spojili síly čeští zemědělci, výrobci potravin z českých surovin, ovocnáři, zelináři a český svaz spotřebních družstev a prodávali se české produkty v českých obch...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Do vězení.“ Olympionik David Svoboda čelí drsné hrozbě

14:10 „Do vězení.“ Olympionik David Svoboda čelí drsné hrozbě

Slova bývalého moderního pětibojaře a olympijského vítěze Davida Svobody o tom, že Rusko možná není …