Sobotka v televizi vysvětlil, proč se nakonec rozhodl nominovat Ťoka na post ministra dopravy

1. 1. 2015 21:20

Jak složité bylo rozhodování, zda nominovat na post ministra dopravy Dana Ťoka, nebo proč vláda po volbách postupovala nestandardně, když místo nepopulárních opatření přijala opatření populární, nebo jak rychle by měl být vybrán náměstek ministra vnitra pro státní službu. O tom všem byl novoroční rozhovor, který České televizi poskytl premiér Bohuslav Sobotka.

Sobotka v televizi vysvětlil, proč se nakonec rozhodl nominovat Ťoka na post ministra dopravy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dan Ťok s Bohuslavem Sobotkou

Sobotka přiznal, že nominace Ťoka byla „velmi neobvyklá nominace“, která vzbuzovala řadu otazníků. Zejména obavy ze střetu zájmů, protože Ťok byl šéfem společnosti Skanska. Co nakonec rozhodlo, byl prý osobnostní profil Ťoka. V jeho prospěch prý nakonec rozhodlo to, že bojoval proti korupci, že má dobrou pověst a že chce, aby se ztransparentnily poměry v českém stavebnictví. Ťok je podle premiéra zárukou toho, že nebude směšovat zájmy privátních firem a zájmy státu. Sobotka k tomu ještě podotkl, že Ťok nebyl majitelem firmy, ale jen jejím manažerem.

Moderátor se také Sobotky zeptal, proč jeho kabinet nepostupuje tak, jak bývá zvykem. Totiž že vlády po volbách přistupují k nepopulárním krokům, a čím více se blíží volby, přijímají spíše kroky populární. Sobotka na to reagoval tím, že jednak nějaké volby jsou téměř pořád, jednak tím, že například řada živnostníků nebude souhlasit s online registračními pokladnami, které mají být zavedeny od roku 2016, v němž mají proběhnout kromě voleb do třetiny Senátu také volby do krajských samospráv.

Redaktora ČT také zajímalo, jak se bude postupovat v případě, že nyní probíhající druhé kolo výběru náměstka ministra vnitra pro státní službu skončí tak, jako kolo první. Tedy že nebude vybrán nikdo. Sobotka k tomu uvedl, že se musí postupovat maximálně rychle.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

20:03 Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

Ukazuje se, že v Česku výrazně posilují pravicové strany. I když nejsilnějším subjektem zůstává hnut…