Sobotka vyzval Fejka, aby si nebral zlatý padák od ČD

22.06.2011 10:33 | Zprávy

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka vyzval bývalého ombudsmana Českých drah Petra Fejka, aby vrátil "zlatý padák" ve výši dvou milionů korun, který podle informací v médiích obdrží po odchodu z funkce. Fejk odešel mimo jiné v souvislosti s informacemi o svém platu, který měl dosahovat čtvrt milionu korun měsíčně. Vyjádření Fejka ČTK shání.

Sobotka vyzval Fejka, aby si nebral zlatý padák od ČD
V rámci konkurenční doložky si Fejk odnese devět platů za to, že nebude tři čtvrtě roku pracovat ve stejném oboru, protože se účastnil jednání představenstva ČD a dostal se tak k citlivým informacím.

Fejk: Plat by byl obhajitelný pokud by se peníze firmě vrátily

Fejk již dříve uvedl, že svůj plat považuje za obhajitelný. "Tak vysoký plat je obhajitelný jedině, když se té firmě mnohonásobně, nebo alespoň několikanásobně vrátí. To byl můj záměr, ten záměr jsem měl po roce zrekapitulovat a v případě, že bych nebyl prospěšný a nezaplatil se, tak bylo adekvátní buď z mé iniciativy, nebo i z iniciativy firmy odejít," řekl serveru iHNed.cz.

Ministr dopravy Radek Šmerda v úterý řekl, že Fejkův plat byl smluvní s ohledem na jiné nabídky, které bývalý ředitel pražské ZOO dostal. "Pana Fejka nepovažuji za vyžírku a děkuji mu, byť za krátkou, ale za odvedenou práci," uvedl Šmerda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Vítáte Trumpův ,,mírový plán“

Rusko je podle vás vítěz války. To je podle vás dobře? Co myslíte, že udělá Putin pak, když mu to s Ukrajinou takto snadno vyjde? Nemělo se spíš udělat víc, aby byl on ten poražený? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to měl veřejně říct.“ Ševčík odmítl Pavla a „loutkovodiče“

19:45 „Tak to měl veřejně říct.“ Ševčík odmítl Pavla a „loutkovodiče“

Poslanec za SPD Miroslav Ševčík komentoval probíhající vyjednávání o nové vládě Andreje Babiše a vym…