Sobotka zhodnotí devět měsíců Chvojky ve funkci ministra

23.08.2017 7:17

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes vyhodnotí devítiměsíční působení svého stranického kolegy Jana Chvojky ve funkci ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu. Další ze schůzek, na kterých předseda vlády debatuje s ministry o plnění jejich úkolů, se odehraje ve Strakově akademii, kde sídlí jak premiérova, tak Chvojkova kancelář.

Sobotka zhodnotí devět měsíců Chvojky ve funkci ministra
Foto: ReproFoto: TV Prima
Popisek: Ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) v pořadu Partie.
reklama

Když Chvojka loni v listopadu vystřídal ve funkci Jiřího Dienstbiera (ČSSD), Sobotka si od něj sliboval pomoc v prosazování legislativy připravované sociálními demokraty. Dostal za úkol do říjnových voleb dokončit zákon o sociálním podnikání a jednání o výkupu vepřína v Letech u Písku, který stojí na místě protektorátního sběrného tábora pro Romy. Zatímco výkup vepřína v pondělí posvětila vláda, zákon o sociálním podnikání Sobotkova vláda zanechá novému kabinetu ve stadiu návrhu. Souhlas Sněmovny nezískal návrh zákona o sociálním bydlení, na kterém se Chvojkův úřad podílel spolu s Ministerstvem práce a sociálních věcí a s Ministerstvem pro místní rozvoj.

Premiér po Chvojkově nástupu do úřadu řekl, že ministr by měl dokončit i úpravu ochrany oznamovatelů korupce. Návrh normy vláda sice schválila, ale Sněmovna se jím nezabývala. Také naděje, že poslanci přijmou kabinetem prosazované změny v rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu na hospodaření krajů a obcí, je mizivá.

Naplnit se Chvojkovi podařil záměr uspořádat několik odborných diskusí o hodnocení a případných změnách Ústavy. O případných změnách Ústavy debatovali od loňského prosince do června odborníci v rámci kulatých stolů. Závěry chce ministr představit společně s ústavním právníkem Alešem Gerlochem v září. Lídr ČSSD v Pardubickém kraji se chtěl zaměřit také na řešení situace lidí v ghettech, na zvýšení jejich zaměstnanosti i možnosti oddlužení.

Sobotka s ministry bilancuje už potřetí. Nejprve hodnotil práci vlády v polovině roku 2014, podruhé loni v listopadu a prosinci.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

4:43 „Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

Stačilo pár slov senátora Lásky, aby se věci daly do pohybu. Šlo o jediné: senátor se opřel do minis…