Sobotko, hnuse, je mi z tebe na blití, sdělil exčlen ČSSD po vyjádření, že Zimola je loutka Zemana a Babiše

02.02.2017 10:32

Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD), jenž je výrazným kritikem premiéra a předsedy strany Bohuslava Sobotky, se dočkal právě z jeho úst nelichotivých slov. V rozhovoru pro Seznam Zprávy totiž Sobotka uvedl, že Zimola je jen loutkou Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Miloše Zemana. „Jen nevíme, koho víc,“ uvedl.

Sobotko, hnuse, je mi z tebe na blití, sdělil exčlen ČSSD po vyjádření, že Zimola je loutka Zemana a Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Jiří Zimola

„ČSSD nepotřebuje lidi, kteří se musí jezdit radit na Hrad nebo někam jinam,“ rýpl si mimo jiné do Zimoly premiér. „Kdo jezdí neustále na konzultace, ať už k jednomu, nebo ke druhému, tak je otázka, proč je takto nejistý, že musí neustále věci konzultovat,“ sdělil Sobotka. Podle jeho slov je nutné, aby v čele strany byli lidé, kteří mají jasný, pevný a srozumitelný názor a vystupovali sami za sebe.

Vadí mu také to, že Zimola není ochoten ho vyzvat na přímý souboj o předsedu strany a hraje jen zákulisní hry. 

Původní text ZDE.

Ze strany Sobotky tak jde zřejmě o reakci na víkendový jihočeský sjezd strany, kdy Sobotka nedostal doporučení jako kandidát na předsedu strany na březnovém sjezdu. 

Zimola se do větších komentářů Sobotkových slov nechtěl pouštět, pouze uvedl, že mu je líto, že předseda strany zřejmě nervově nezvládá situaci. „A proto své kritiky takto nálepkuje,“ uvedl muž, jenž prý svou kritikou chce Sobotku probrat z letargie.

Rozhovoru si povšiml mimo jiné i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Bohuslav Sobotka, obletovaný mračnem lobbistů a poradců, provádí tvrdou sebekritiku: ‚ČSSD nepotřebuje lidi, kteří se musí jezdit radit na Hrad nebo někam jinam,‘ říká premiér Sobotka,“ zkonstatoval Ovčáček.

„Sobotko, vy jste ještě větší ubožák, než jsem si myslel. Chcete zničit všechny oponenty, ale tentokrát se vám to už nepodaří. Je to pomsta, že vás Jihočeský kraj nepodpořil. Je mi z vás na blití... Hnuse,“ zareagoval někdejší člen ČSSD, zakladatel skupin na podporu Zemana Vilém Rössler.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“

8:19 Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“

TÝDEN V MÉDIÍCH Na příkladu Miroslava Kalouska, jehož prapor média dlouhá léta drží, ale přesto se j…