Sobotkovy koule, Zaorálek do prdele jménem Strakovka. A lidovec Jurečka rovnou naložil všem. Sociální sítě se prohýbají pod reakcemi na pád vlády

02.05.2017 21:07

Politici a další občané už pár hodin vědí, že jim padá vláda, a na sociálních sítích na to reagují. Zajímavě se ke kroku premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) vyjádřil třeba Michal Kučera z TOP 09. Přesvědčte se sami.

Sobotkovy koule, Zaorálek do prdele jménem Strakovka. A lidovec Jurečka rovnou naložil všem. Sociální sítě se prohýbají pod reakcemi na pád vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Srpnové zasedání vlády
reklama

Česká republika už pár hodin ví, že jí padá vláda. Sociální sítě tímto tématem žijí a vyjádření střídá vyjádření. Neschází ani humor, perlí i politici. „Všichni renomovaní političtí komentátoři dnes řeší, zda má, či nemá Sobotka koule...,“ napsal na sociální síti Twitter předseda poslaneckého klubu TOP 09 Michal Kučera. 

První místopředseda téže strany Marek Ženíšek se vyjádřil v podobném duchu. Připomněl všem, že jak na nedávno zveřejněné nahrávce mluvil Andrej Babiš o svých kolezích z vlády – jako o debilech, krávách, idiotech a tak podobně. A dnes by Babiš chtěl, aby se novým premiérem stal současný ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, kterému se ovšem od Babiše dostalo také ostrých označení.

„Už je nám všem jasné, co myslel Babiš tím, když Zaorálka na nahrávce někam posílal. Každý Strakovce holt říkáme jinak,“ poznamenal Ženíšek taktéž na sociální síti Twitter. 

Se svou troškou do mlýna přišli také lidovečtí politici. První místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka konstatoval, že Andrej Babiš vládu destabilizoval celé měsíce a Sobotkovi na to stačila jedna jediná tisková konference. „Jeden vládu destabilizoval měsíce, druhému na to stačila jedna tiskovka, ani jedna varianta není naší vlasti ku prospěchu,“ je přesvědčen Jurečka. 

V podobném duchu se vyjádřil také lidovec Jan Bartošek. „Logické vyústění situace. Nyní bude mít zásadní slovo prezident. Já preferuji stabilitu a předčasné volby bych považoval za špatné řešení,“ napsal Bartošek.

Stranou nezůstala ani expertka ODS pro evropské záležitosti Adéla Kadlecová. „Zbabělec vyzývá pokrytce, aby rezignoval... Vrcholem všeho by bylo, kdyby prez.#zeman jmenoval #babisandrej jako přechodného premiéra do voleb,“ napsala dáma.

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna na sociální síti Facebook také zmínil prezidenta Zemana, ale na rozdíl od Kadlecové spíše v pozitivním duchu. To, co Zeman učiní, bude podle Foldyny každopádně v zájmu České republiky.

„To co mě nechává naprosto klidným je, že pokud prezident přijme demisi vlády, bude spoluřešitelem situace. Miloš Zeman udělá vše, aby to bylo dobré pro Českou republiku. A co je dobré pro Českou republiku, je dobré i pro ČSSD. Premiér Sobotka udělal krok chlapa,“ je přesvědčen zákonodárce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Láme se chleba, řekl Prymula. Nakažené sestry? Možná jinak. A temná informace o viru u nás

12:02 Láme se chleba, řekl Prymula. Nakažené sestry? Možná jinak. A temná informace o viru u nás

Epidemiolog Roman Prymula by měl odejít z čela Ústředního krizového štábu, neboť by se měl věnovat p…