Sociální demokraté, kteří přišli o členství, se odvolávají

23.07.2012 19:30

Sociální demokraté, jimž rokycanská ČSSD zrušila členství ve straně, se proti rozhodnutí odvolávají. Rozhodnutí je neoprávněné a nemá obdoby, řekl dnes ČTK jeden z vyloučených, rokycanský starosta Vladimír Šmolík. Sedmi lidem zrušila členství k tomu účelu svolaná okresní konference. Vyloučení byla podle MfD kritizovali okresní vedení strany a krajského radního za ČSSD Václava Koubíka. Ukončení členství se nelíbí regionálnímu šéfovi ČSSD a hejtmanovi Milanu Chovancovi, podle něhož na Rokycansku panují osobní spory.

Sociální demokraté, kteří přišli o členství, se odvolávají
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

"Hned jsme se odvolali, těžko k tomu něco říci, proti tomu se nedá nijak bránit," řekl ČTK Šmolík. Kritiků se prý snaží zbavit hlavně okresní předseda ČSSD Josef Baum a krajský radní Václav Koubík, který je místopředsedou ČSSD na Rokycansku. "Požadavek na zrušení členství ale přišel od členské základny, žádalo ho pět z osmi místních organizací, to představuje 180 z celkem 220 členů ČSSD na okrese," řekl Koubík ČTK.

Nedemokratické praktiky strany?

Hlavním argumentem pro zrušení členství sedmi lidem prý bylo, že před rokem a půl napsali dopis, ve kterém si stěžovali na nedemokratické praktiky některých okresních představitelů ČSSD. O členství přišel i bývalý místopředseda sněmovny a šéf ČSSD v Rokycanech František Brožík.

Šmolík věří, že krajská ČSSD odvolání vyslyší a zrušení členství nepotvrdí. Podle dřívějších ohlasů je přesvědčen, že členská základna v kraji stojí spíš za ním a ostatními vyloučenými. Celá věc se prý točí kolem téměř dva roky starého dopisu. Vyloučení iniciované vedením okresní ČSSD považuje za mnohem horší provinění proti stanovám strany než údajný důvod k odvolání. "To nebyl dopis, ale hanopis. Ten to odstartoval, ale situace byla už neúnosná, z jejich strany se jednalo o neustálé napadání, osočování, sprosté ataky a urážky poctivých a slušných lidí," tvrdí o vyloučených lidech Koubík.

Odvoláním vyloučených členů by se měl na konci srpna zabýval krajský výkonný výbor. S definitivní platností rozhodne krajská konference ČSSD. "Zvažujeme, zda to bude na konferenci, která má být v lednu, nebo zda uděláme ještě jednu k tomuto tématu buď do voleb nebo po nich," uvedl Chovanec. Zároveň řekl, že na Rokycansku chce nechat přeregistrovat členy, kterých je tam na 220. Krajská organizace o to žádala už před tři čtvrtě rokem kvůli podezření na "černé duše". "Je tam i důvodná obava, že těch 220 lidí je jen papírový stav, ne skutečný," řekl Chovanec. O ukončení členství sedmi lidem prý rozhodovalo jen 38 lidí, nikoliv širší členská základna.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

8:41 Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

V pořadu Aby bylo jasno moderátorky Jany Bobošíkové byl hostem politický analytik Erik Best. Zaměřil…